Moda Model

Dolabınızda Her Zaman Olması Gereken Parçalar Nelerdir?

20.09.2020
35
Dolabınızda Her Zaman Olması Gereken Parçalar Nelerdir?

Birden moda dünyasına ilgi duymaya başladınız ve kendi gardırobunuzu yenilemek mi istiyorsunuz? Ancak dolabınızdaki kıyafetlerin oldukça yetersiz olduğunu fark ettiniz. Dolabınızda her zaman olması gereken parçalar nelerdir merak ediyorsanız sizlere hemen anlatacağız. Bu temel parçaları edinmenin en önemli nedeni her zaman kolay kombinlenir olmasıdır. Hatta kendi içlerinde bile rahatça kombinleyebilirsiniz. Oldukça sade olacağından günlük hayatta da kullanabilirsiniz. Dolabınızda her zaman olması gereken kıyafetlere basit ve gereksiz gözüyle de bakmamalısınız. Bu kıyafetler pek çok zaman hayat kurtarıcı parçalar da olabilmektedir. Ayrıca bu parçaların temel olduğunu tekrar hatırlatalım. Bu parçaların üzerinizde gördükten sonra nasıl bir giyim tarzı benimsemek istediğinize karar vermeli ve bu parçaların üzerine koymalısınız. Ayrıca yalnız kıyafet olmayan bu yazımızda pek çok temel ayakkabı ve aksesuar parçalarını da anlatacağız. Şimdi hazırsanız dolabınızda her zaman olması gereken parçaları saymaya başlayalım.

Dolabınızda Her Zaman Olması Gereken Parçalar Nelerdir

Dolabınızda Her Zaman Olması Gereken Parçalar Nelerdir?

Dolabınızda her zaman olması gereken parçalar nelerdir yazımıza elbise ve eteklerle başlayalım. Elbise ve etekler feminenliğinizi ön plana çıkartmakta oldukça işe yarayan kıyafet türleridir. Ayrıca doğru model seçimiyle bunu hem iş yerinde ciddi görünümünüzü desteklemek için hem de günlük hayatta buluşmalarda kolayca giyebileceğiniz parçalar olacaktır. Bu eteklerin başında ise kalem etekler geliyor. Kalem etekler ofis etekleri olarak akılda kalsa da bu imajları oldukça eskide kaldı. Bu yüzden günlük kombinlerinizde rahatça kullanabilirsiniz. Anvelop elbise ise diğer bir temel elbisedir. Feminenliği daha da ön plana çıkaracak bu elbise desenine göre oldukça resmi görünmenizi de sağlayacaktır. Aynı zamanda siyah küçük bir elbise de her sıkıştığınızda ya da bir gün içinde çok fazla yere gitmeniz gerekiyorsa her şeye uyum sağlayan bir model olarak uyum sağlayacaktır.

Dolabınızda Her Zaman Olması Gereken Parçalar Nelerdir

Dolabınızda Her Zaman Olması Gereken Tişört ve Pantolonlar

Dolabınızda hangi tişört ve pantolonların olması gerektiğini düşünüyorsanız tabii ki beyaz tişört ve beyaz gömlek olmalıdır. Tamamen beyaz olan bir tişörtü en basit bir siyah etek ya da pantolonla giyseniz ve üzerinize başka temel parça olan deri ceketi giyerseniz oldukça şık olacaksınız. Ayrıca spor görünümünüzü desteklemek için bisiklet yaka trikonun da dolabınızda olması gerekir. Rengi fark etmeksizin her şekilde siyah bir jeanle görünümünüzü destekleyebilirsiniz. Beyaz gömleği ise kalem etekle giyebilir ve tam bir ofis görünümü elde edebilirsiniz. Aynı zamanda siyah skinny jeanle giyebilir ve yine başka bir spor ofis görünümü elde edebilirsiniz. Pantolonunuzu seçerken vücut tipinize göre yüksek ya da normal bel seçmelisiniz. Ayrıca bu ofis görünüşü desteklemek için ise başka bir temel parça olan siyah blazer ceket de giyebilirsiniz.

Dolabınızda Her Zaman Olması Gereken Parçalar Nelerdir

Dolabınızdan Eksik Etmemeniz Gereken Ayakkabı ve Aksesuarlar

Evet kıyafetler bitti ancak bir kombini tamamlayan şey ayakkabılar ve takılardır. Eğer ayakkabı ve takılara gereken özeni göstermezseniz o zaman kombininiz kötü görünebilir. Bu yüzden ten rengi düz ayakkabı ve siyah topuklu ayakkabınız her daim olmalı. Aynı şekilde beyaz bir spor ayakkabı da elinizin altında her daim olmalı. Bunlarla beraber genel tarzınıza uygun bir saat de kombinlerinizi tamamlayacaktır. Saatinizin kayışının deri ya da demir olması ise fark etmeyecektir. Ancak hemen hemen her kombine uyum sağlaması için siyah deri kayışı ve metalik kayışlı iki saat alabilirsiniz. Ayrıca hem sağlığınız hem de yaz kombinlerinizi tamamlamak için güneş gözlüğü kesinlikle dolabınızda bulunmalıdır. Güneş gözlüğünüzü yük tipinize uygun seçmek hem kombinizi hem de makyajınızı bir üst seviyeye çıkaracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.