Moda Model

Doğal Perma Nasıl Yapılır?

03.01.2019
5.762
Doğal Perma Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saç her zaman kadınların sahip olmak istedikleri bir saç tipidir. Bu nedenle kadınların her zaman dikkatini çeker ve aynı zamanda kullanım kolaylığı sağlar. Görüntüsünden ziyade farklı alanlarda kolaylıkla ekstra şekil vermeye gerek kalmadan kullanım için çok uygundur. Bu da ekstra bir zaman kazancı sağlayarak aynı süre içerisinde daha özenli ve daha şık bir hazırlık aşamasına olanak sağlamaktadır. Doğal Perma ise son zamanlarda en çok merak edilen alanlar arasında yer alıyor. Çünkü saça verilen zararı en az seviyeye indirerek kalıcılığı uzun olan bir model olarak tercih ediliyor.

Doğal Perma yapılarak saçlara istenen doğallık, hacim ve hoş görünüm çok kolay bir şekilde verilebilir. Peki perma tam olarak nedir? Düz saçlara kimyasal yollarla dalga verme veya kıvırcıklaştırma işlemi olan perma, doğal yollarla da günümüzde yapılabilen bir saç modelidir. Farklı modellerin yer aldığı permada daha iri ya da biraz daha küçük dalgalar da oluşturmak istenebilir. Bunu yapmak da kimi zaman kolay olmayabilir. Ancak standart bir perma özelliklerini karşılayan bir saç modeli doğal yollarla da yapılabilmektedir.

Perma, saçın içindeki yapının kırılması ve yeniden şekillenerek kıvrımlar hâline gelmesidir. Saç, permadan önce yıkanmalıdır çünkü bu saçlardaki kütiküllerin hafifçe kalkarak perma yapılmaya uygun hale gelmesine yardımcı olur.

Evde Perma için Malzemeler

Evde perma yapımı için elbette malzemeler de gerekir. Bunu için de şunlara ihtiyaç vardır: perma solüsyonu, perma halkaları, eldiven, saç klipsleri, alüminyum folyo, şampuan ve tarak yeterlidir. İşleme başlamadan önce evde de olsa normal perma da olsa saçlar mutlaka yıkanmalıdır. Temiz olsa bile tekrardan işlem öncesi yıkanması gerekir.

Saç tarandıktan sonra spreyle ıslatıp, dört eşit parçaya bölerek ve bir saç tokası ile her bölümü sabitlemek gerekir. Sonrasında saçın ilk kısmını alarak uçlara kağıdı yerleştirip perma çubukları ile yuvarlayarak bitene kadar ilerlenir. Tüm bölümler perma çubuklar ile sabitlendikten sonra, kase içine alınan perma boyasını fırçayla ayrılmış saçlara uygulanır. 30 dk boyunca saçta duran bu karışımı yıkayıp kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.