Moda Model

Doğal Kil Maskesi Tarifi

25.07.2016
1.701
Doğal Kil Maskesi Tarifi

Doğal Kil Maskesi Tarifi

Kil maskesi tarifi hazırlanılırken çeşitli malzemelerin takviyeleri ile doğal kil maskesi yöntemi uygulanılarak yapılabilir. Cilt tabakasında bulunan sorunların giderilmesinde yardımcı olarak cilt gerilerek genç ve güzel görünmesine katkı sağlar. Kil maskesi tarifleri ile kilin şaşırtıcı etkisinden fayda sağlayabilirsiniz.

Evde hazırlanabilir kil maskeleri:

Doğal Kil Maskesi

  • Gül Suyu (1 Yemek Kaşığı)
  • Kil (1 Yemek Kaşığı)
  • Limon Suyu (1 Tatlı Kaşığı)

Doğal kil maskesi yapımı: Boş bir kâse içerisine gül suyu, limon suyu ve kil verilen ölçülerde katılıp iyice karıştırılır. Uygulama işlemini tüy dökücü spreylerin içinden çıkan temizleme kaşığı ya da temin edemezseniz parmaklarınız ile kil maskesini yüzünüze göz çevrenize gelmeyecek şekilde uygulayınız. Maske kuruyuncaya kadar yüzünüzde bekletip ardından ılık su ile arındırarak durulayın, kil maskesi yüzünüzde iken yüz mimiklerinden kaçının.

Kil Maskesinin Faydaları

Doğal kil maskesi cildi gerer ve yaşlanma kırışıklıklarının azalmasına yardımcı olarak cildi besler, canlılık vererek parlaklık kazandırır. Düzenli olarak haftada 1 gün uygulanması önerilir.

Not: Bu konuda yer alan bilgiler Doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sağlık sitelerinden derlenerek hazırlanmıştır. Uygulamadan önce cilt hastalığı olanlara uygun olmayıp, alerji testi yaptırmadan uygulama yapmayınız. Doğabilecek sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.