Moda Model

Doğal Cilt Bakımı

14.10.2017
583
Doğal Cilt Bakımı

Cildimiz çok önemlidir. Her insanın cildinin temiz ve nemli olması lazımdır. Bu nedenle cilt bakımı yapılması gerekir. Cilt bakımı ile birlikte cildinizin harika olmasını sağlayabilirsiniz. Cilt bakımını dışarı da yaptırmanız mümkündür. Ancak doğal bir şekilde cilt bakımının yapılması daha iyi olmaktadır. Cildinizi düzenli olarak temizleyerek nemlendirebilirsiniz.

Bu nemlendirme işleminden sonra doğal maskeler ile birlikte doğal cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Bu doğal bakım cildinizde kırışıklıkları azaltabilir, sivilce ve siyah nokta oluşumunu önleyebilir. Doğal cilt bakımı sayesinde cildin daha pürüzsüz ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Cildi pürüzsüz yapan doğal cilt maskelerinden biri de yoğurt maskesi olmaktadır. Cildi besler ve pürüzsüz yapar. Yoğurt maskesi en kolay hazırlanacak maskelerden de biridir.

Kırışıklıklar İçin Cilt Bakımı

Kırışıklıklar yaş ilerledikçe daha çok ortaya çıkmaktadır. Yaşlılık ve cildin kuruması ile birlikte kırışıklıklar artmaktadır. Cilt bakımı ile kırışıklıkları yok edebilirsiniz.Kırışıklıkların oluşumunu önlemek için düzenli bir şekilde cildinizin nemlenmesi çok önemlidir. Güneş ışınları da cildi kurutan bir faktör olmaktadır. Bu nedenle güneşe çıkacağınız zaman yüksek faktörlü bir krem kullanmanız gerekmektedir. Kırışıklıklar genelde göz altında olmaktadır. Bunun sebebi ise göz çevresinde bulunan derinin çok ince olmasıdır.

Çoğu kozmetik markalar kırışıklıklar için kremler yapmıştır. Ancak bu kremlerin hepsi kimyasal madde içermektedir. Cildinize kimyasal madde sürmemek için doğal şekillerde maske yapabilirsiniz. Göz çevresinde kullanılabilecek doğal faktörler ise muz, patates, lahana ve havuç olmaktadır.

Siyah Noktalar İçin Cilt Bakımı

Sivilceler ve siyah noktalar hemen hemen herkes de olmaktadır. Cildin aşırı yağlanması, çevresel faktörler ve hava kirliliği gibi etmenler gözenekleri tıkar. Gözeneklerin tıkanması ile birlikte sivilce ve siyah noktalar oluşur. Bu nedenle cildin nefes alması için 2 defa cildi temizlemek gerekmektedir. Cilt bakımı püf noktaları ile siyah noktaları yok edebilirsiniz. Siyah noktalar için bazı kremler ve maskeler kullanılabilir ancak onlar kimyasal içerikli olmaktadır. Doğal yolla siyah noktaları temizlemek istiyorsanız gözeneklerin açılması için buhar kullanabilirsiniz. Tencereye 3 parmak su koyup kaynatmanız gerekmektedir. Daha sonra ocaktan alıp yüzünüzü 10-15 dakika kadar 30 cm mesafede buhara tutmalısınız. Buhar sayesinde cilt yumuşar ve gözenekler açılır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.