Moda Model

Dişleri Beyazlatan Doğal Yöntemler

04.02.2018
706
Dişleri Beyazlatan Doğal Yöntemler

Dişleri beyazlatan doğal yöntemler

Doğal yöntemler sayesinde inci gibi bembeyaz dişlere sahip olmak mümkündür, doğal olan bu yöntemler başında karbonat ve limon gelir. Dişleri hem beyazlatan hem de temizleyen karbonat ağızda bulunan bakterileri azaltmaya yardımcıdır. Bu yüzden karbonatı haftalık diş bakımında kullanmak dişleri beyazlatma açısından önemlidir.Diş fırçası üzerine yaklaşık 1 çay kaşığı karbonat ve birkaç damla limon sıkıp haftada en az 2 kez düzenli bir şekilde dişleri fırçalamak,dişlerin doğal bir şekilde beyazlatılmasını sağlar. Bu uygulama yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta ise başka bir diş fırçası kullanmaktır.

Diş Beyazlatma Teknikleri

Gliserinin dişlere faydası

Ağız içerisindeki bakterileri öldürmeye yardımcı olan gliserin aynı zamanda dişlerin daha da beyaz gözükmesini sağlar. Gliserini ağız bakımında kullanmadan evvel dişleri fırçalamak ardında da diş fırçasına birkaç damla gliserin damlatarak dişleri fırçalayıp ağzı çalkalamak gerekir. Haftada en az 2 kez uygulanacak bu yöntem sayesinde dişler daha beyaz ve sağlıklı gözükecektir.Gliserin ağız içerinde bakteri oluşumunu engellediği için aynı zamanda diş çürümesini de engeller.
Tarçın, adaçayı ve çilek

Dişleri beyazlatan doğal yöntemler arasında tarçın ve adaçayı da vardır. Diş fırçası üzerine bir miktar tarçın ve bir miktar ada çayı serpip dişleri fırçalamak dişlerin daha beyaz görülmesini sağlar.Bunun dışında çileği püre haline getirip dişleri fırçalamak da dişlerin doğal olarak beyazlatılmasında kullanılan yöntemler arasındadır yalnız çilek asit içerdiği için haftada 2 kezden fazla uygulanmamalıdır.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.