Moda Model

Desenli ve Figürlü Lif Modelleri

01.02.2018
2.824
Desenli ve Figürlü Lif Modelleri

Desenli ve figürlü lif modelleri çocuklar için çok ilgi çekici olduğu gibi çeyiz bohçalarının da vazgeçilmezleri arasındadır. Ev hanımları hem banyolarını renklendirerek güzelleştirmek için hem de çocuklarının banyo isteklerini artırmak için çiçekli, hayvan figürlü çeşit çeşit lifler örmektedir. El yapımı liflerin yerinin hiçbir şey tutmamaktadır. Lifler, örgüsünde kullanılan ipin ve modelin çeşidine göre teni ölü deriden arındırma işlemini dahi yapmaktadır. Doğal ürünlerden yapıldığı için hazır banyo süngerlerine göre çok daha sağlıklıdır.

Desenli Lif Modelleri
Desenli ve figürlü lif modelleri tığla, şişe, kasnakla yapılan türleri bulunmaktadır. Desenli liflerde lale, gül gibi çeşitli çiçek desenleri ve elma, armut, karpuz, çilek, limon gibi meyve desenli olanları vardır. Bazı ev hanımları desenli liftlerin boyutlarını mutfakta kullanılacak şekilde yapmaktadır. Mutfağın zor kirlerini çıkarmada oldukça başarı olduğundan değerlendirilmesi tavsiye edilir. Artık bayanlar sadece çiçek ve meyve desenleri değil istedikleri herhangi bir deseni bile lif olarak örebilmektedirler.

Figürlü Lif Desenleri
Banyoyu sevmeyen çocuklar desenli ve figürlü lif modelleri içinden en çok beğendiği lifle yıkanarak banyo sevdirilebilir. Genellikle çocuklar hayvan figürlü veya çizgi film kahramanlarının işlendiği lif modellerini daha çok tercih etmektedirler. Bu lif modellerini bazı anneler biraz daha büyük örüp çocuklarını odasına paspas olarak kullanmaktadırlar. Lif örmek isteyenler hayal dünyalarındaki her türlü figürü kanaviçe modelleri üzerinden bakarak veya internet sitelerindeki uygulamalı örneklere bakarak yapabilirler. Balık, aslan, civciv her tür figürün uygulandığı lif yapımı zannedildiği kadar zor olmayıp yapımı gayet basittir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.