Moda Model

Deri Çanta Bakımının Püf Noktaları Nelerdir?

01.08.2022
516
Deri Çanta Bakımının Püf Noktaları Nelerdir?

Uzun ömürlü olmasıyla bilinen deri, günümüzde çeşitli aksesuar ve kıyafetlerde tercih edilmektedir. Özellikle günlük hayatın vazgeçilmez aksesuarı olan çantalar, deri ile birleştiğinde çok daha estetik bir görünüm kazanırlar. Bu da çoğunlukla kadınlar için deri çanta kullanımını yaygınlaştırmıştır. 

Deri materyali her ne kadar uzun ömürlü olsa da bu, ancak doğru ve düzenli bir bakım ile mümkündür. Özellikle kullanımda olan deri çantaların ilk günkü şıklığını her daim yansıtabilmesi için bakımına oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Peki deri çanta temizliği nasıl yapılır? Deri çanta bakımının püf noktaları nelerdir? Konuya birlikte değinelim. 

Deri Çanta Temizliği Nasıl Yapılır?

Modanın mihenk taşı konumundaki parçalardan biri olan deri çanta, şık görünümü ve kombinlere uyumluluğu nedeniyle gardıroplarda her zaman bir yere sahiptir. Elegant yapısının yanı sıra, kullanım ömrünün uzunluğu da buna etkendir. 

Deri çanta temizliği hakkında bilinmesi gereken püf noktalara dikkat edildiği takdirde, kullanım oldukça uzun ömürlü olmaktadırlar. İşte deri çanta bakımında dikkat etmeniz gereken püf noktalar:

  • Deri çantanızın bakımına başlamadan önce içini tamamen boşaltmalı, astarında bir leke varsa gidermelisiniz.
  • Çantanızın bakımı için öncesinde çantaya en az 10 cm uzaklıkla kurutma makinesi kullanarak çantanızı ısıtmalısınız. Bu derinin yumuşamasını ve daha kolay temizlenmesini sağlar. Bunu yaparken yüzeyin fazla ısıya maruz kalmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Temizliği nemlendirilmiş pamuklu bir bez yardımıyla yapmalısınız. Eğer leke temizliği yapıyorsanız, lekelerin daha kolay çıkması için bezi sıvı sabunlu suyla ıslatabilirsiniz. 
  • Temizlik işlemi sonrası çantanızı kuru ve temiz bir bez aracılığıyla kurulamalısınız. 
  • Deri çantalarınızın rutin bakımı için vazelin, balmumu özlü wax ya da tatlı badem yağını bir sünger yardımıyla çanta yüzeyine yedirebilirsiniz. Bu çantanızın parlak görünüm kazanmasını ve temizlenmesini sağlayacaktır. 

Bu işlemleri düzenli olarak uyguladığınızda deri çantalarınızı ilk günkü şıklığıyla uzun süre boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Deri Çanta Yıkanır mı? 

Deri çanta temizliği konusunda cevabı en çok merak edilen sorulardan bir diğeri de şüphesiz ki, “Deri çanta yıkanır mı?” olmaktadır. Deri materyali suyu sevmez. Bu nedenle deri çantalarınızı asla çamaşır makinesinde veya elde yıkamamalısınız. Aynı zamanda çamaşır suyu veya amonyak tabanlı temizleyicileri kullanmamalısınız. Bu tür temizleyiciler deri çanta yüzeyi için oldukça zararlıdır.

En Uygun Deri Çanta Fiyatları Getto Deri’de!

Estetik görünümleri ve yıllar boyu modası geçmeyen modelleriyle deri çantalar günümüzde en sık tercih edilen çanta modelleri arasında bulunmaktadır. Getto Deri sektöründeki 40 yıllık tecrübesiyle gerçek deriyi en uygun fiyatlarla tüketiciye sunmaktadır. En uygun deri çanta fiyatları için Getto Deri’yi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.