Moda Model

Denim Kot Elbise Modelleri ve Nasıl Kombinlenir? 

20.09.2018
1.182
Denim Kot Elbise Modelleri ve Nasıl Kombinlenir? 

Denim Kot Elbise ler bu yaz ve gelecek sezonda da sıklıkla tercih edilecek modeller arasında yer alıyor. Kot modeller arasında sıklıkla yer alan ve daima hayatımızın bir parçası olan kotlar, gerek pantolon gerek ise elbise modelleri ile karşımıza çıkan giyim ürünleri arasında yer alıyor. Bu nedenle de sıklıkla kullanılan kullanımı kolay ve rahat ürünler arasında yer alıyor. Kadın erkek demeden herkesin severek kullandığı ürünler arasında olan bu modeller kısa zamanda elbise, etek ya da şort gibi formlarla karşımıza geldi. 

Denim Kot Elbise modelleri bu yaz da sıklıkla kullanılan modeller arasında yer aldı. Hamile giyimde de sıklıkla yer alan elbise modelleri rahatlığı ve kullanım kolaylığı ile dikkatleri ve ilgileri üzerine topladı. Böylece kısa zamanda hem genç kızların hem de diğer kadınların ilgisini üzerine topladı. Denim kumaşı veya bizim daha çok kullandığımız adıyla kot kumaşı ile yapılan hemen her tip kıyafet, aksesuar ve hatta ayakkabı kadın – erkek herkesin vazgeçilmezi durumunda olduğu için 2019 sezonunda da kullanılmaya devam edecek. 

Denim elbise modelleri genellikle spor modeller oldukları için bu modelleri spor ayakkabı ya da converse gibi ayakkabı modelleri ile kombinlemek mümkündür. Bu elbiselerde renk seçenekleri de olduğu için hem farklı model hem de farklı renkler bizleri karşılar. Aslında biraz cool bir kombin yakalanması bekleniyorsa koyu renklerin tercih edilmesi önerilir. 

Denim kot elbise modelleri 2019

Denim Kot Elbise Kombinleri 

Cool bir görüntü yakalamak isteyen hanımlar için ön olanda olan renkler lacivert tonlarıdır. Koyu kotlar her zaman için daha cool bir görüntü elde etmeleri açısından en rahat modellerdendir. Bu nedenle de canlı renklerden aksesuarlarla bu kombinleri tamamlamak mümkün olacaktır. 

Açık renkli modeller tercih edildiğinde ise farklı renklerden oluşan canlı modeller yine farklı bir hava katacaktır. Renkli çantalar ve parlak ayakkabılar ile kombinlenerek havalı bir görüntü oluşturma da mümkündür. Bu nedenle açık renk elbiseler ile de bu tarz bir kombinle tamamlayarak şık bir görüntü elde edilebilir. 

Yırtmaçlı kot denim elbiselerde ise farklı aksesuarlar kullanılabilir. Fular ya da küçük bir şapka ile hareketlendirme yapılabilir. Bu şekilde spor bir görünüm kazanan elbiseyi tamamlamak için son olarak ayakkabı seçiminde spor ayakkabı tercih ederek hareket edilirse hoş bir tarz yaratmak mümkün olur. 

Sade süz bir kot denim elbisenin kombinini yapmak için ise pudra onlarında babetleri kullanarak tamamlamak mümkün olduğu gibi yine ince zincirli bileklik modelleri ile de tamamlanabilir. Bu modeller genellikle sokak giyim modasında tercih edilir. Günlük kıyafetler olduğu için rahat bir kullanım sağlanır. 

Uzun kot elbiselere ise farklılık katmak adına kemerler takarak yeni bir hareket getirmek mümkündür. Bu kemerler farklı kumaştan ya da modelden olabileceği gibi elbisenin kendi kumaşından da olabilir. Bu nedenle bu modeller çok sık kullanılır. Farklı görüntü elde etmek çok kolaydır. Hemen kolaylıkla bulunacak bir kumaş ile de kuşak bile yapılarak kullanılabilir. 

Denim kot elbise kombinleri

Kot Elbiselerde Püf Noktalar 

Kot elbiseler aslında genel olarak sokak modasında sıklıkla yer bulan elbise modelleri arasındadır. Son dönemlerde yamalı modelleri ile de dikkatleri üzerine toplayan kot elbiseler son dönemlerin hitleri arasında yer alıyor. Farklı modeller sikkat çekici olduğu için hanımlar da genellikle bu modellere yönelerek kendilerini şık bir kombinle göstermek istiyorlar. Bunun yanında ise dikkat etmeleri gereken bir iki detay çıkıyor. 

Kot elbiseler de her ne kadar sokak modasında kullanılan modeller de olsa kişinin kendi vücudunu iyi tanıyarak kedisine uygun modelleri seçmesi gerekir. Bu nedenle de daha çok denenerek alış veriş yapılması gerekir. Örneğin kısa boylu hanımların uzun kot elbiseleri tercih etmemeleri gerekir. Bu odeller kendilerinin daha kısa görünmesine neden olacaktır. 

Uzun boylu hanımlar için aynı durum geçerli değildir. Kısa modeller uzun boylu hanımların bacak boylarının daha uzun olmasını sağlar. Daha doğrusu hem boyunun hem de bacak boyunun uzun görünmesini sağlar. Bu nedenle kısa modelleri tercih etmelerinde sakınca yoktur. Bazı kot modellerinde alacalı ya da dalga dalga geçişli elbiseler bulunur. Bu modeller oldukça demode olup kullanılmamalıdır. 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.