Moda Model

Dantelli Abiye Elbise Modelleri

28.09.2018
1.423
Dantelli Abiye Elbise Modelleri

Dantelli Abiye elbiseler genellikle zarif ve şık modelleri içinde barındırır. Bu nedenle hanımlar tarafından sıklıkla tercih edilir. hanımların severek kullandığı ve birçok alanda kullanılan dantel detayları abiye elbiseleri sıklıkla tercih ederler. Davetlerin vazgeçilmezleri arasında yer aldığı gibi aynı zamanda özel yemeklerde de tercih edilen şık ve zarif modelleri de vardır.

Dekoratif eşyalardan giyime bir çok alanda kullanılan dantel, abiye elbiselerde de sıklıkla kullanılan detaylardan biri haline geldi. Birçok abiyede de sıklıkla rastladığımız Dantelli Abiye elbiseler hanımların her törende ve davette (modele göre) kullanılabilirler. Özellikle de siyah ve beyaz gibi asilliği, şıklığı ve sadeliği simgeleyen iki özel renk ile uyumlandığında adeta göz kamaştıran bu detay diğer renklerle de uyum yakalamakta hiç zorlanmıyor.

Farklı birçok modelin arasında yer alan dantelli modeller her zaman hanımların dikkatini çeken ve tercih sırasında ilk sıralarda olan modellerdir. Hemen hemen her tür elbisenin dantelli modelini görmek mümkündür. Bu da dantelli abiyelerin en büyük avantajları arasındadır.

Dantelli Abiye Modeller

Dantel elbiseler dışında birçok alanda kullanılan detaylar olduğu için abiye takımlarda da rastlanan modeller arasında yer alır. Bunun yanında abiye tulum ya da etek – ceket takımlarında da sıklıkla karşımıza çıkar.

Farklı ve değişik modeller için ise bu anlamda renk detayları devreye girer. Farklı renklerde dantel detayları olabileceği gibi aynı renklerde olan modeller daha çok tercih edilir. Elbise astarı üzerinde elbisenin rengindeki danteller her zaman için daha çok tercih edilir.

Dantelli modeller arasında etek – ceket ya da pantolon – ceket modelleri de bulunur bunların da ceket kısımlarında genelde dantel detayları kullanılır. Ancak bu modeller genç hanımların tercihleri arasında pek fazla bulunmaz. Bunlar orta yaşlı hanımların daha çok tercih ettiği modellerdir. Ancak tulum gibi modeller hem orta yaş hem de daha genç hanımların tercihleri arasında yer alır. Dantelli modeller her zaman için zarif olduklarından tercih seçeneği çok olan modellerdir.

Dantelli Abiye Seçiminde Püf Noktalar

Dantelli abiye seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Örneğin dantelli elbise eğer bir evlilik düğününde kullanılacaksa, kesinlikle renk seçimi beyaz olmamalıdır. Beyaz modeller gelinle yakın olmamalıdır.

Dantelli modellerle farklı görünümlerde farklı davetlere katılmak da mümkündür. Siz de tarzınıza uygun olan modeli belirleyerek nişanlarda, düğünlerde, doğum günü partilerinde, mezuniyet balolarında ve daha birçok özel organizasyonda dantelli abiye tercih ederek gecenin yıldızı olmayı çok kolay bir şekilde başarmanız mümkün olur.

Dantelli elbiseleri kullanarak şık bir görüntü elde etmek mümkündür. Kısa elbise modelleri genellikle yaz aylarındaki törenlerde kullanılsa da uzun ve koyu tonlu elbiseler de daha ağır bir görüntü olacağından yine yaz aylarında da tercih edilebilir.

Dantelli Elbise Detayları

Dantelli modeller her zaman hanımların severek kullandıkları modeller arasında olduğu için şık görünmemek gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle de kombinlenirken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu da iyi giyinmenin her zamanki kuralları arasında yer alır. Takı, ayakkabı ve çanta en önemlidir.

Dantelli abiye modeller genellikle zarif ayakkabılar kullanılarak kombin edilmelidir. Örneğin platform topuk ayakkabılar bu tarz bir kombin için kesinlikle uygun değildir. Genellikle stiletto ya da tek bant stiletto denilen ayakkabılar ile kullanılan modeller dikkatleri üzerine toplar ve beğeni kazanır.

Hanımların severek kullandığı ayakkabı türlerinden olan stilettolar hemen hemen her şey ile sağladığı uyumu dantelli abiyelerle de sağlamak mümkündür. Genellikle zarif ve şık bir ayakkabı tercih edileceği için rugan modeller tercih edilebilir. Parlak modeller dantelin matlığını bastırarak daha şık ve zarif bir görüntü oluşturur.

2019 sezonunda dantelli modeller çokça tercih edilecek. Farklı modelleri içeren modeller çokça beğeniliyor. Bu senenin tasarımcıları da dantelli modellere çok sık önem verdi ve tasarımlarda dantel detaylarına sıklıkla yer verildi.

Durum böyle olunca markalar arasında yarışmada kimi markalar eski dantel görünümleri tercih ederken, kimileri ise danteller üzerinde gözle görülür değişimler yaptı. Bunun yanında hem tarz hem de dekorda farklılıklar yapıldı. Dantel farklı formlara girerek hanımların beğenisini kazandı ve dikkatleri topladı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.