Moda Model

Damatlık Takım Elbise Modelleri 

19.09.2018
1.112
Damatlık Takım Elbise Modelleri 

Damatlık Takım Elbise ler her zaman farklı modelleri içinde barındırmaz. Çünkü çok farklı seçeneklere sahip değildir. Bu nedenle de benzer modeller her zaman karşımıza gelir. Ancak bazı zamanlarda farklı aksesuarlar ile detaylandırılarak bu şekilde kombinler yapılabilir. Bir de son dönemlerde artık siyah beyaz etkisinden kurtulan damatlık modelleri farklı renklerdeki modelleri de aralarında bulundurmaya başladı. 

Farklı renkleri içinde barındıran Damatlık Takım Elbise ler çok canlı renkler olmamak kaydıyla daha çok yine siyah çizgisinden çıkmayarak farklı ama koyu renkleri içinde tutar. Bu da hem gelin hem de damat adaylarına farklı model seçenekleri sunmuş olur. Bordo, lacivert ve deniz mavisi en çok kullanılan renkler arasında yer alır. 

Renk seçenekleri damatlık modellerinde en azından bir farklılık yaratarak model belirlemede yeni tercihler olmasını sağlıyor. Bu nedenle de tek düzelikten de kurtulmuş olunuyor. Damatlıkların gelinliklerle olan uyumuna da dikkat edilmesi gerekir. Bu nedenle her ikisi de zaten mekana göre seçileceği için birbiri arasındaki uyum da yakalnamalıdır. 

Damatlık Seçimi 

Damatlık seçiminde ilk önce dikim mi yoksa hazır mı buna karar verilmelidir. Daha sonra seçim anlamında değişiklikler olacaksa buna karar verilmelidir. Kişiye öze dikim genellikle sadece kişinin kendisine has ölçülerle olduğu için kesinlikle mükemmel bir duruş yakalanır. Özellikle fit bir vücut ve geniş omuzlu kişilerin kesinlikle ama kesinlikle terziden dikim yaptırmaları en doğru seçenek olacaktır.  

Damatlık seçiminde en önemli noktalardan biri olan vücut tipi kilolu ya da zayıf vücut tipleri için modeller de bulunduğu için doğru modeli seçmek çok önemlidir. Örneğin kilolu bir damat adayı kesinlikle koyu renk damatlık tercih etmelidir. Bu nedenle açık renk modeller kesinlikle bakılmamalıdır.  

Damatlık Takım Elbise

Vücut tipi uyumlarına göre kumaş seçiminde dikkat edilmesi gerektiği gibi aynı zamanda omuz genişliği çok önemlidir. Bu anlamda omuzların oturması her zaman için çok büyük bir noktadır. Orası tamsa diğer yerler bir şekilde hallolacaktır. Gömlek yakası ile ceket yakası arasında da çok fazla boşluk olmaması gerekir. Bunun yanında ceketlerde atık arka kısmında çift yırtmaçlı modellerin daha modern olduğu aşikar. Seçimlerinizi yaparken bu detaylar küçük gibi görünse de dikkat edilmesi gereken durumlardandır. 

Damatlık Takım Elbise seçiminde diğer bir nokta da düğünün yapılacağı mekandır. Mekana göre renk ve model belirlemek mümkündür. Bununla birlikte gelinlik de damatlığa uygun ve şık olmalıdır. Bu zaten her zaman için gelin adaylarının özellikle dikkat ettikleri unsurlar arasında yer alır. Bu nedenle damat adayının dikkat etmediği her ne varsa zaten gelin adayı ona dikkat edecektir. 

Damatlık Takım Elbise tamamlama da kullanılacak detay papyon değil de kravat ise yaka dökümü genişliği ile kravat genişliğinin aynı olması gerekir. İnce dökümlü modeller her zaman için daha moderndir. Kalın olanlar artık daha eski moda olduğu için ince tercih edilmesinde fayda vardır. 

Damatlık Türleri 

Damatlıklar çok fazla model barındırmadığı için daha önce de belirttiğimiz üzere daha çok aksesuarlar ile detaylandırma yaparak farklı modeller elde edilir. Bunlara örnek olarak en bilinenlerden kuşak ve yelek örnek verilebilir.  Kuşak son dönemlerde biraz demode kalsa da yelekler her zaman için hala revaçta duruyor. Bu nedenle beylerin de beğenisini kazanıyor. 

Damatlık Takım Modeli 2019

Damatlık türlerinde seçim kesinlikle denenerek yapılmalıdır. Bu durumda uzaktan bakarak ya da tavsiye üzerine denenmeden modellere sadece bakılarak alış veriş olmaz. 

Aynı zamanda yelekler zayıf da gösteren bir detaydır. Bu nedenle de erkeklerin tercihleri arasında yer alır. Tabi bunun yanında şık bir smokin takım seçmek de doğru seçeneklerdendir. Smokinler her zaman için asil ve şık bir görüntü sağlar. Her zaman için smokin tercih edilmek zorunda değildir damat adayları. Bu nedenle de şık bir takım elbise de bu durumu yeterince karşılayabilecek kapasitededir. 

Takım elbise modellerinde açık renkli olanlar bir düğün ya da nikah gibi törenler için aslında biraz hafif gibi gelebilir. Ancak düğün ya da nikah töreninin olacağı yere göre tabi ki bu modeller tercih edilebilir. Özelikle kır ya da kumsal gibi mekanlarda bu tarz açık renk modeller sıklıkla tercih edilebilirler.  

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.