Moda Model

Damatlık Takım Elbise Modelleri

26.09.2018
1.515
Damatlık Takım Elbise Modelleri

Damatlık Takım Elbise ler genellikle düğünün konseptine göre belirlenir. Burada da en önemli belirleyici faktör düğünün yapılacağı mekandır. Bu nedenle mekan seçimi olduktan sonra damatlık alınması daha doğru olacaktır. Kır düğünlerini ele aldığımızda artık siyah beyaz smokin modellerinden uzaklaşıldığı görülür. Daha çok mavi, açık mavi, gri ya da lacivert takım elbiseler tercih edilir. Bu gibi kriterler konsept açısından önemli bir yer taşır.

Damatlık Takım Elbise seçimi gelinlik seçimine göre daha kısa süren bir süreçtir. Erkekler böyle konularda genellikle daha hızlı bir karar verir ve aslında gelinliklere nazaran damatlık modellerinde seçenek daha azdır. Bu nedenle de kısa süren bir süreç damat adaylarına yine bile uzun gelebilir. Damatlık seçimleri hallolduktan sonra zaten birçok zor durum da kolay hale gelir. Çünkü düğünlerin en çok zaman harcanan durumları arasında ilk sırada gelinlik sonrasında damatlık seçimi yer alır.

Gelinlik ve damatlık seçimleri uzun zaman alan yorucu, zor ve oldukça zaman aynı zamanda da sabır gerektiren uzun bir süreçtir. İnsanlar evlilik kararı aldıktan sonra beklemedikleri bazı durumlarla da karşılaşabilirler. Bu nedenle bu durumlardan dolayı istemedikleri modelleri seçmek durumunda kalabilirler. Bunların yaşanmaması ya da bu durumların aza indirilmesi açısından önceden yapılması ve karar verilmesi gereken durumlardır.

Damatlık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Damatlık seçerken ne kadar çok model ve renk seçenekleri çok olsa da gelinlik kadar fazla model olmadığı için damatlık seçimi daha kolay olacaktır. Bunun yanında aksesuarla da düğün konseptine uyum sağlaması açısından farklı modellerle desteklenerek kullanılmalıdır.

Damatlık modellerinde her zaman papyon kullanmaya gerek yoktur. Bu son dönemlerde ince ve ucu düz olacak şekilde inen modeller daha çok tercih edilir. Farklı renklerde damatlık modelleri bulunsa da en çok tercih edilenler arasında siyah bulunuyor. Buna uyumlu olan aksesuarlar arasında da saat ve papyon gelir. Ceketin cebine gelin buketinden iki ya da üç dal sıkıştırılması da unutulmamalıdır.

Damatlık seçiminde boyu uzun gösterecek modellerin seçilmesine de dikkat edilmelidir. Burada en etkili modellerden biri de kumaş seçimidir. Doğru kumaş her zaman için sizi en iyi şekilde gösterecek modelleri de beraberinde getirir.Vücut tipi uyumlarına göre kumaş seçiminde dikkat edilmesi gerektiği gibi aynı zamanda omuz genişliği çok önemlidir. Bu anlamda omuzların oturması her zaman için çok büyük bir noktadır. Orası tamsa diğer yerler bir şekilde hallolacaktır.

Gömlek yakası ile ceket yakası arasında da çok fazla boşluk olmaması gerekir. Bunun yanında ceketlerde atık arka kısmında çift yırtmaçlı modellerin daha modern olduğu aşikar. Seçimlerinizi yaparken bu detaylar küçük gibi görünse de dikkat edilmesi gereken durumlardandır.

Kısa Boylu Erkekler İçin Damatlık Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kısa boylu olmak her damadın kafasına taktığı sorulardan biri aslında bu nedenle de kısa boylu olunsa da dikkat edilmesi gereken hususlara önem verilirse bu durum ortadan kalkar. Doğru kombin tamamlandığı zaman böyle bir sorun kalmaz ortada. Uzun boylu görünmek için öncelikle ceket boyuna dikkat edilmesi gerekir. Bu tarz durumlarda ceket kişinin boyuna göre gerekirse ayarlanmalıdır.

Ceket boyu kalça hizasında bitmelidir. Daha uzun model tercih edilirse bu olunandan daha kısa boylu görünmeye sebep olacaktır. Bunun yanında tek ya da çift düğmeli modeller yine daha uzun boylu görünmeye yardımcı olan modeller arasında yer alır. Damatlık sadece ceket olarak değil aynı zamanda tamamı ile vücuda tam olarak oturan bir model olmalıdır.

Damatlık takım seçiminde uzun göstermeye yardımcı olan bir diğer seçenek de dikey çizgileri olan modellerdir. Bu modeller çok fazla tercih edilmese de otel ya da kır düğünü gibi açık alanlarda yapılan düğünlerde tercih edilen modeller arasında yer alır.

Ayakkabı seçiminde de dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta ile yine olunandan daha uzun göstermek mümkün hale gelir. Mesela ayakkabı seçimi kesinlikle damatlık ile aynı renkte olmalıdır. Ayrıca ayakkabının altı, tabanı ve kendisi de tamamen aynı renk olmalıdır. Sivri burunlu ayakkabılar kesinlikle tercih edilmemelidir. Aksi bir görüntü yaratarak kötü görünmenize neden olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.