Moda Model

Daha dolgun kaşlara sahip olmak mümkün, kaş dolgusu ile tanışın…

25.08.2022
273
Daha dolgun kaşlara sahip olmak mümkün, kaş dolgusu ile tanışın…

Estetik uygulamarı her geçen gün gelişip yenileniyor. Kaş dolgusu uygulaması ile daha dolgun kaş hattı görünümü elde etmek isteyenler için Doktor Yetkin Bayer bilgiler veriyor. Operasyon hakkında detaylar ve sonuçlar hakkında bilgilere erişin.

Kaş Dolgusu Nasıl Yapılır?

Kaş dolgusu işlemleri kaşlarının şekli ve buna benzer özellikleri ile ilgili problem yaşayan kişilerin sıklıkla tercih ettiği tedavi yöntemleridir. Kaşlar da aynen gözler gibi bakış ve genel yüz çehresi üzerinde çok etkilidir. Bu da insanın imajını belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Bu nedenle kaş şeklinde yaşanacak ufak bir değişim bile kişilerin enerjilerinde ciddi bir değişime yol açabilmektedir.

Kaş dolgusu yöntemleri genelde kaşları istediğinden daha düşük olan, silik bir görüntüsü olduğunu düşünen ya da kaş bölgesi ve çevresinde kırışıklık gibi bozulmalar yaşayan kişiler tarafından tercih edilir. Bakış ve çehreyi, dolayısı ile imajı doğrudan etkileyebilen bu işlemler, bu özellikleri nedeni ile hem global çapta hem de ülkemizde en çok tercih edilen ameliyatsız yüz germe işlemlerinden biri olarak oldukça dikkat çeker. Çok yaygın bir kitle tarafından tercih edilen kaş dolgusu işlemleri kişilere uygun şekilde gerçekleştirildiği takdirde gerçekten de mucizevi sonuçlar verebiliyor olması ile ünlüdür.

Kaş dolgusu işlemi özellikle son yıllarda tıp ve teknoloji alanında yaşanmış olan gelişmeler ışığında daha da yaygın kitlelere ulaşmıştır. Bu da sektörü oldukça beslemiş, alana yapılan yatırımları artırmıştır. Böylece sektör daha da hızlı büyümüş ve günümüzdeki haline ulaşmıştır.

Kaş dolgusu tedavisinin çok yaygın olmasının bir başka sebebi ise hem erkekler hem de kadınların bu işlemi sıklıkla tercih ediyor olmalarıdır. Diğer estetik dolgu işlemleri gibi kaş dolgusu işlemi de herhangi bir cerrahi müdahale ya da ameliyat gerektirmediğinden nispeten kolaylıkla uygulanır ve etkileri hızlı bir şekilde gözlemlenebilir. Cerrahi operasyonlar kadar kalıcı olmasalar da kaş dolgusu gibi estetik dolgu yöntemleri kullanışlı yapıları, kolay uygulanabilir olmaları ve özellikle de cerrahi estetik işlemlerine göre çok daha ekonomik bir yapıda olmaları onları son dönemlerde daha da yaygın hale getirmiştir.

Kaş dolgusu tedavisi sayesinde kişinin kaşları yukarı doğru kaldırılabilir. Bu teoride çok basit bir işlemmiş gibi gözüküyor olsa da kişinin yüz görünümünü çok derinden etkileyen bir faktördür. Bunun yanında kişilerin kaşları daha belirgin hale getirilebilir. Bu da dikkatleri göz ve kaş bölgesine çekecek ve yüz imajını, enerjisini tamamen değiştirecektir. 

Tıbbi bir işlem olan kaş dolgusu tedavisi işlemlerinde kişiler tedavi öncesinde kapsamlı muayeneler ve kontrollerden geçmelidirler. Bu kontroller ve muayeneler uzman ve yetkin bir kişi tarafından yapılmalı ve hastanın tıbbi geçmişi dikkatlice kontrol edilmelidir. Bu kontrol ve muayeneler sonucu işlemi görmesinde sakınca bulunmayan hastaların hazırlıkları tamamlanır. Sonrasında hastaya lokal anestezi uygulanır ve işlem öncesinde belirlenmiş olan bölgelere estetik dolgu işlemi uygulanır. Estetik dolgu işlemleri genelde etkilerini yapılmalarının ardından çok kısa bir süre içinde gösterirler. İlk bir kaç gün hasta için bazı küçük yan etkiler olabilmek ile birlikte bu dolguların yüze tamamen oturması ortalama 10 ile 15 gün arasında bir vakit alacaktır. Bu süreç hastadan hastaya değişim gösterebilmek ile birlikte genelde sonuçların en net şekilde gözlemlenebildiği süreçler böyledir.

Estetik dolgu işlemleri son derece ağrısız ve sancısız işlemlerdir. Hastalar işlem sonrasında, iyileşme süreçlerini de genelde kolay atlatırlar. Estetik dolgu işlemleri genel anlamda son derece güvenli işlemlerdir. Genelde hafif kızarıklık ya da hafif ödem gibi zararsız ve geçici yan etkiler dışında herhangi bir komplikasyon gerçekleşmeyen bu işlemler beklenmeyen yan etkilere neden oldukları takdirde kişilerin en yakın zamanda uzman bir hekime danışmaları çok büyük önem arz etmektedir. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.