Moda Model

Cilt Lekelerine İyi Gelen Ürünler

26.06.2020
492
Cilt Lekelerine İyi Gelen Ürünler

Güneşin yoğun olduğu sıcaklığın bazı yerlerde 40 dereceyi bulduğu yaz aylarına geçiş yapmış bulunmaktayız. Her ne kadar bu sıcak mevsimi çok sevsek de, beraberinde bizi etkileyecek kötü şeylerde getiriyor. Haziran ayının gelmesiyle birlikte kendimizi yazlık sahil kasabalarına, beachlere ya da otellere atıyoruz. Yanımıza bikini, mayo, elbise, tişört ne giymek istiyorsak onları valize atıyoruz. Ama unutmamamız gereken birkaç eşya daha var. En önemlisi de bizi güneş lekelerinden koruyacak olan kremler. Çünkü farkına varmadan ya da isteyerek çok fazla güneşe maruz kalırız. Bu durumda ilerleyen yaşlarda cildimizde lekeler oluşmasına sebep olur. Aynı zamanda sadece güneşe maruz kalmamız değil kimyasal içerikli ürünler kullanmamız da leke oluşumuna sebep olur. Ama diyorsanız artık çok geç ben de lekeler oluştu bile. O zaman sizin için cilt lekelerine iyi gelen ürünleri biraz konuşalım.

Kimyasal içerikli ürünleri alırken cildinize zarar veren ürünleri içinde barındırıp barındırmadığına dikkat edin. En azından ona göre hangi markayı ya da ürünü tercih edeceğinize daha kolay karar verirsiniz. Gelelim güneş yüzünden oluşan lekelere. Aslında sıcak havalar geldiğinde, güneş tam olarak yüzünü gösterdiğinde 7’den 70’e herkesin dışarı çıkarken ya da güneşlenirken yanında ayırmayacağı bir güneş kremi olmalı. Cilt lekelerinin oluşmasını önlemede en etkili yol. Ama az öncede dediğimiz gibi artık iş işten geçtiyse cilt lekelerine iyi gelen ürünleri konuşma faslına geçebiliriz.

Cilt Lekelerine İyi Gelen Ürünler Nelerdir?

Şimdi sizler için cilt lekelerine iyi gelen 6 üründen bahsedeceğiz. İlk olarak La Roche-Posay Pigmentclar Krem SPF30 ile başlayalım. Yüz, boyun ve ellerde oluşan koyu lekeler için en iyi çözüm. Bir diğer ürün ise L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke ve Kırışıklık Karşıtı Bakım Kremi GKF20. UV kaynaklı yaşlanma belirtileri yüzünden oluşan lekelere karşı önlem alır. Eğer benim de problemim tam olarak buydu diyorsan gözün kapalı tercih edebilirsin. Üçüncü ürünümüze gelelim. Bu ürünümüz SkinCeuticals Advanced Pigment Corrector. İnatçı lekelerinize bu ürün sayesinde artık elveda diyebilirsiniz. Ayrıca ciltteki renk dengesini ve parlaklılığı eşitleyerek size canlı bir cilt sunar. Dördüncü ürünümüzden bahsedelim hemen. Vichy Ideal Soleil Spf 50 Anti-Dark Spots, bu ürünü güneşe çıkmadan önce sürdüğünüzde yaşlanmayı ve leke oluşumunu en aza indiriyor. Kiehl’s Clearly Corrective Brightening & Smoothing Moisture Treatment kremi de diğer ürünler gibi aynı etkiyi gösteriyor. Ve son olarak bu La Roche-Posay Cicaplast Gel B5 ürünümüz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.