Moda Model

Çilek Sarısı Saç Rengi

Çilek Sarısı Saç Rengi

Çilek sarısı saç rengi hakkında daha çok şey öğrenmek ve saçınızı çilek sarısına yapmak ister misiniz? O zaman bu konuda bilgi almak için çok doğru yerdesiniz. Çilek sarısı saç rengini istiyorsanız bilmeniz gereken ilk şey bu saç renginin iki tonu olmasıdır. Birisi açık çilek sarısı saç rengidir diğeri ise koyu çilek sarısı saç rengidir. Açık çilek sarı renginde saçta daha çok sarı tonları görülür ve özellikle güneş ışığına çıkıldığında bu fark edilir. Beyaz tenli kişilere çok daha fazla yakışmaktadır. Koyu çilek sarısı rengi ise içerisinde daha çok kızıl rengi barındırmaktadır ve daha dengeli bir görüntü sunar. Bu kızıl renkler sayesinde biraz daha koyu olmaktadır. Buğday tenli kadınlara oldukça yakışır.

Çilek Sarısı Saç Rengi

Çilek Sarısı Saç Rengi

Çilek sarısı saç rengi elde etmek için kendi saç renginiz oldukça önemlidir. Koyu ve açık tonları bulunsa da çilek sarısı saç rengi genel olarak açık bir saç rengidir. Bu yüzden saçınız eğer bu renk tonundan daha koyuysa o zaman açtırmanız ve ardından çilek sarısına boyatmanız gerekmektedir. Eğer çilek sarısı saç rengini evde boyamak istiyorsanız o zaman saçınızı kuaförde açtırabilir ve birkaç haftalık beklemeden sonra saçınızı evde kendiniz çilek sarısı saç rengine boyayabilirsiniz. Bu sayede biraz daha tasarruf edebilirsiniz. Ancak saçınızı evde kendinizin açmasını tavsiye etmiyoruz. Bunun nedeni de bildiğiniz gibi saç açma işlemi saçı inceltir ve yorar. Bu yüzden deneyimli olmayan birinin elinde saçlarınız mahvolabilir. Saçlarınızı kaybetmemek ve kalıcı hasar vermemek için kuaförde saç açtırmanızı tavsiye ederiz.

Saçlarınızı açtırdıktan sonra iki hafta kadar bekledikten sonra ise çilek sarısı saç rengini satın alabilir ve saçınızı boyayabilirsiniz. Eğer kendiniz elinizde bu rengi elde etmek istiyorsanız o zaman bakır ve sarı saç boyalarını karıştırabilirsiniz. Bu sayede de oldukça güzel çilek sarısı saç rengi elde edebilirsiniz. Ancak burada miktarların oldukça önemli olduğunu söylememiz gerek. Ayrıca her ne kadar güvenilir markalar da olsalar bazen yanlış renk boyaları kullanabilmektedirler. Bu yüzden bu konuya da oldukça dikkat etmeniz gerekir. Siz kızıl çıkmasını beklerken boyanız kahverengi çıkabilir ve sarı ile birleştiğinde kumral olabilir. Bu yüzden kullanacağınız boyaların güvenilirliğine ve oldukça önem vermeniz gerekmektedir. Ayrıca çilek sarısı saç boyası için ya da kendiniz yapacaksanız kullanacağınız renkler için yorumlara bakmayı da unutmayın.

Çilek Sarısı Saç Rengi

Çilek Sarısı Saç Renginin Bakımı ve Modelleri

Çilek sarısı saç renginin bakımı zor değildir ancak oldukça dikkat gerektirir. Özellikle doğal saç renginize göre hızlı akabileceğinden banyo suyunuza bile dikkat etmeniz gerekmektedir. Banyoda sıcak suyla saçınızı yıkamamanızı ve doğal içerikleri olan saç şampuanlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede oldukça parlak ve güçlü saçlarınız olacaktır. Ayrıca saç bakımı yaparken doğal ürünler kullanmaya özen gösterin. Bu sayede çok daha güçlü saçlarınız da olacaktır. Ayrıca saç maskesi gibi başka ürünleri de kullanabilirsiniz.

Çilek sarısı saç modelleri için tabii ki belli bir model söylemek mümkün değildir. Ancak biz özellikle kısa ve kıvırcık saçlara öneriyoruz. Çilek sarısı oldukça eğlenceli ve sıcak bir renk bu yüzden kıvırcık ve dalgalı gibi hareketli olan saç modellerinde daha güzel görünecektir. Eğer uzun saçlarınız varsa o zaman bakımına çok daha dikkat etmeniz gerekir. Bakımlı olduğu sürece saçlarınız oldukça parlak ve ilk günkü o enerjisini koruyacaktır. Çilek sarısı saç rengini ayda bir defa boyamanız yeterli olacaktır. Bu sayede saç boyası akmamış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.