Moda Model

Buz Mavisi Saç Rengi

Buz Mavisi Saç Rengi

Kumral, sarışın, koyu kahve, kızıl, çikolata kahvesi, siyah gibi günlük hayatta sürekli kullanılan renklerden sıkıldınız ve farklılık mı istiyorsunuz? O zaman buz mavisi saç rengi tam size göre. Saçınızı buz mavisi yaptığınızda bir film ya da bir kitap karakteri gibi görüneceğinize eminiz. Böylece oldukça hoş bir imajınız da olacaktır. Siz de farklı görünmek ve toplulukların içinde bile belirgin olmak istiyorsanız o zaman buz mavisi rengini kendinizde deneyebilirsiniz. Özellikle beyaz tenli kadınlarda oldukça güzel duracak olan saç rengini boyamadan önce iyi düşünmeniz gereklidir. Bu renge boyamak için saç renginizi açtırmanız gereklidir. Ayrıca buz mavisi rengi saç yapınıza bağlı olarak çok hızlı akabilmektedir.

Buz Mavisi Saç Rengi

Buz Mavisi Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Buz mavisi saç yapılması zor olan bir saç olmasa da birkaç işlemden geçmesi gereken bir saç rengidir. Buz mavisi yapmak için ilk önce saçın açılması gereklidir. Saç renginin açılması ise kendi saç renginize bağlı olarak saçınızı yıpratabilir. Örneğin siyah saçtan sarı saça geçiş tek seferde sağlanabilir ancak tek seferde yaptırmak saçınızı daha çok yoracaktır. Bu yüzden saçınızı mümkünse kademeli kademeli açtırmak daha iyi olacaktır. Buz mavisi saç rengine ise daha sonradan boyamalısınız. Saç rengi açtırma işleminden 2 hafta kadar sonra saçlarınızı buz mavisine boyarsanız saçlarınızı daha az yakar ve zarar verirsiniz.

Buz mavisi saç rengi gibi bir saç rengine boyamayı düşünüyorsanız o zaman saç boyanızı doğal içerikli boyalardan seçmelisiniz. Doğal içerikli saç boyalarını kullanırsanız saçınız yalnızca renklenmekle kalmaz aynı zamanda beslenir de. Bu yüzden saç boyalarının içeriklerinin doğal olması oldukça önemlidir. Aynı zamanda buz mavisi rengine boyamadan önce saçlarınızı açtırmanız gerektiğini de hatırlatalım. Bu şekilde doğal saç boyaları kullanırsanız açtırma işleminden dolayı zarar görmüş saçlarınızı tekrar yumuşak şekilde kullanabileceksiniz. Ayrıca doğal içerikli saç boyalarının bir başka avantajı daha vardır. O da kimyasal saç boyalarına göre daha sık saçlarınızı boyayabilir ve renklendirebilirsiniz. Buz mavisi her ne kadar kolayca akan bir renk olsa da bu şekilde sık sık boyarsanız hiç akmıyormuş izlenimi yaratabilirsiniz.

Buz Mavisi Saç Rengi

Buz Mavisi Rengine Uygun Saç Modelleri

Buz mavisi saça en uygun saç stili diye bir şey bulunmamaktadır. Bunun nedeni hemen hemen her saça modeline uygun bir saç rengi olmasıdır. Uzun ya da kısa olması fark etmeden dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ancak kısa saçlılar için özellikle kıvırcık saç modeliyle önerebiliriz. Buz mavisi renk olarak oldukça asil ve soğuk bir renk olarak görünüyor. Bu yüzden bu rengi kafanıza uyguladığınızda siz de bu rengin taşıdığı özellikleri alıyorsunuz. Ancak kıvırcık kısa saçlar daha arkadaş canlısı bir görünüşe sahiptir. Bu tezattan faydalanarak sizler de saç modelinizi bu şekilde yapabilir ve oldukça sevimli bir etkiye sahip olabilirsiniz.

Buz mavisi saç rengi ikinci olarak ise uzun ve düz saçlı kişilere oldukça yakışmaktadır. Ancak bunun nedeni görüntüde tezatlık olmamasıdır. Buz mavisi rengi uzun ve düz saç modeli ile birleşince oldukça hoş bir görüntü elde ediliyor. Hem saç rengi hem de saç modeli soğuk ancak zarif görünümü tamamlıyor. Bu yüzden saç modeli olarak uzun ve düz saçları kullanacaksanız kesinlikle buz mavisi rengini tercih edebilirsiniz. Saçlarınız düz değilse düzleştirici gibi aletler kullanacaksanız yapmayın. Bunun nedeni bu tür saç şekillendirme aletleri saç boyanızın daha erken akmasına neden olmaktadır. Ayrıca hali hazırda pek çok boyama işlemi görmüş saça ısı kullanan saç şekillendiriciler uygulamak pek mantıklı olmayacaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.