Moda Model

Burun Nasıl Küçültülür? – Burun Küçültme Yolları

06.09.2018
1.123
Burun Nasıl Küçültülür? – Burun Küçültme Yolları

Burun Küçültme Yolları arasında ilk olarak operasyon düşünülür. Bu aslında doğru bir araştırma ile en sağlıklısı diyebiliriz. Burun küçültme operasyonu burnun üç boyutlu olarak yapısının değiştiği ve bu durumları kapsayan operasyonlardır. Daha çok kadınlar tarafından tercih edilen burun estetiği operasyonları son dönemlerde birçok erkek tarafından da sıklıkla tercih edilir oldu.

Burnunun şeklinden ve boyutundan hoşlanmayan ya da beğenmeyen kişiler bu tarz operasyonlara başvuruyor. Burun Küçültme Yolları arasında olan burun küçültme estetiği gerçekten çok büyük uzmanlık ve deneyim gerektiren bir operasyondur. Genel anestezi ile gerçekleşen operasyon ortalama olarak 2 saat gibi bir sürede son bulur.

Burun küçültmek için doğal yollara da başvurulabilir. Bunlardan en çok duyulanı diş macunu yöntemidir. Bu yöntem burnunda ciddi bir bozulma olmayıp daha basit şekil bozuklukları gibi durumlarda tercih edilir. Hatta  diş macunu ile burun küçültme yöntemi ise geçtiğimiz yıllarda ameliyatsız burun küçültme yöntemlerinin başında geldi. Hala da hanımlar sıklıkla kullanıyor.

Diş macunu ile burun küçültmek için; taze öğütülmüş zencefil tozu, elma ya da üzüm sirkesi, diş fırçası ve tabi ki diş macunu gerekiyor. Diş macunu nohut büyüklüğünde olabilir. Eldeki malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra burun bölgesine diş fırçası ile yayarak ve bol şekilde sürülür. Daha çok kemikli kısma sürülerek uygulanır. 30 – 40 dk kadar beklettikten sonra soğuk su ile durulayarak havlu yardımı ile kuruladıktan sonra bir süre bekleyip yine aynı bölgeye elma sirkesi pamuk yardımı ile uygulanır ve bu şekilde işlem tamamlanır.

Burun Küçültme Operasyonu

Burun küçültme operasyonu hanımlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntem gibi görünse de en çok beyler tarafından tercih ediliyor. Dış görünüme önem veren ve buna dikkat eden her birey bu durumu önemser. Burun küçültme operasyonu geçiren kişilerin ilk 24 saatte hastanede gözetimde kalması oldukça normal bir durumdur. Bir sonraki gün hasta taburcu edilebilir. Bu süre zarfında tedavinin evde steril şartlarda ve deneyimli kişilerle olması gerekir. Burunda yer alan eklentiler doktor tarafından belirtilen saat dilimleriyle hasta tarafından ya da küçük yardımlarla temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır.

Doktor kontrollerine sıklıkla gidilmeli ve randevular kaçırılmamalıdır. Bu nedenle de sargı ve bant temizliği düzgün yapılmalıdır. Yaklaşık 2 hafta sonunda da tüm sargı ve ateller çıkarılabilir. Tabi bunlar da kontrol altında olmalıdır.

Bu operasyon sonunda sargı ve ateller de çıkınca artık burnun yeni şekli fark edilmeye başlanır. Ancak yine de tam şeklini alması bu kadar kısa sürede olmaz. Daha çok 6 ay ile 1 yıl arasında asıl şekil belirlenmiş olur.

Burun Küçültme Operasyonu Fiyatları

Burun küçültme estetiği fiyatı için estetik ameliyat olmayı düşünen kişinin öncelikle iyi bir araştırma yapması gerekir. Yine bu kişi uzman bir doktor tarafından muayene edilmelidir. Her kişinin burun yapısının farklı olması nedeniyle ihtiyaç duyulan burun küçültme işleminin büyüklüğü ve işlem yükü de doğal olarak farklı olacaktır.

Estetik ameliyatlardan burun küçültme İstanbul ve çevresinde yaşayan hastalar için çok fazla seçenek sunar. Ancak bu durumu diğer şehirlerden ameliyat için gelen hastalara da yapılabilir. Burun küçültme estetiği fiyatı için doktor tarafından muayene edilmek en önemli hususlardan biridir. Çünkü muayenede kişinin ihtiyacı olan estetik durum belirlenir ve ameliyatın fiyatı çıkarılır.

Doğal Yollarla Burun Küçültme

Burun egzersizleri sayesinde operasyona gerek duymadan burunda küçültme yapmak mümkündür. Özellikle ergenlik çağında olan tam olarak burnundaki kemik gelişiminin tamamlanmamış olduğu kişiler ya da herhangi bir travmaya bağlı olarak burnunda büyüme gerçekleşmiş kişilerin, diş macunu yöntemine ek olarak bunu kullanması mümkündür.

Bir diğer yöntem olan mandal yöntemi ise oldukça zor ve uğraştırıcıdır. Özellikle burnun uç kısmının daha yamuk oluştuğu burunlarda bu yöntem biraz zaman alıcı ve can yakıcı olarak değerlendirilebilir.

Diş macunu yöntemi için ise küçük bir uyarı; alerjik bünyelerin ciltlerine bu tarz şeyleri sürmemeleri gerekmektedir. Aksi durumda kızarıklık ya da yanma gibi şikayetler yaşanabilir. Yine aynı şekilde elma sirkesi de bu tarz yan etkilere sebebiyet verebilir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.