Moda Model

Bronzlaşmak için Havuç Yağı Nasıl Kullanılır

29.10.2016
1.798
Bronzlaşmak için Havuç Yağı Nasıl Kullanılır

Bronzlaşmak için havuç yağı nasıl kullanılır… Havuç yağı cilt bakımı ve saç bakımı kürleri olarak ve bakım ürünlerinin içeriğinde kullanılan bir yağdır. Aktarcılarda rahatlıkla bulabilirsiniz havuç yağı cildi nemlendirip canlılık verir çok sorulan sorulardan biridir bronzlaşmak için hangi yağlar kullanılır. Bronzlaştırıcı yağlar çok fazla ürün çeşidi mevcuttur bizler bronzlaşmak için doğal yöntemler uygulayacaz. Havuç yağı ile bronzlaşmak bazı doktorlara göre sağlıklı olmadığını düşünülse de kesin bir cevap alınamamaktadır.

Havuç yağı içeriği bakımından A Vitamini içermesinden dolayı hasar gören dokuyu yeniden onarmasına yardımcı olmaktadır. Havuç yağı cilde renk veren maddelerde içermesi yanı sıra havuç yağını her türlü bakım ürünü olarak kullanabileceğinizi unutmayınız.

Havuç Yağı Tarifi

Havuç yağı tarifi oldukça kolaydır havuç yağı yapımı için gerekli malzemeler ile açıklanmıştır.

  • Kapaklı kavanoz (500gr)
  • Havuç (6-10 Adet)
  • Sirke
  • Su
  • Ayçiçek yağı

Havuç Yağı Nasıl Yapılır

Bronzlaştırıcı havuç yağı nasıl yapılır; Bir su bardağı sirke 3 bardak su bir kap içine dökün ve bütün havucu yarım saat içinde bekletin ve daha sonra havucu ince rende kullanarak rendeleyin havucu ufak bir tencere içine koymadan önce kavanoz içine basın ve Ayçiçek yağı koyarak kavanozun ağzına kadar doldurun. Belirlenen ölçüyü tencere içine dökerek ocağın ufak bekine koyarak en kısık ateşte ısınana kadar tahta kaşıkla çeviriniz. Yakut rengindeki turunculunu elde edince ocak üstünden indirerek 2 saat dinlendirin ve tül bez içine koyarak havuç posasını süzerek içindeki yağı çıkartınız. Önceden aldığınız kavanoz içinde veya püskürtmeli sprey şişe içinde muhafaza ederek kullanınız.

Yüzmeye giderken yanınızda bulunduracağınız bu yağ bir hafta içinde kullanılmalıdır. Güneşlenme esnasında havuç yağını güneşin etkisi ile renk pigmentini cildin daha fazla emmesini sağlar. Bu durumda daha kolay bronzlaşır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.