Moda Model

Bronş Kanseri Belirtileri

10.05.2018
698
Bronş Kanseri Belirtileri

Bronş kanseri aslına bakılırsa bildiğimiz akciğer kanseridir. Bu kanserin tespit edilme durumu ve bir an önce tedaviye başlanma durumu için erken teşhis yapılması oldukça önem arz eder. Bu sebeplede oldukça sık bir şekilde kontrollerin yaptırılması önem arz eder. Akciğer kanseri teşhisinin konulmuş olduğu birçok hasta daha öncelerinde neredeyse doktora hiç uğraamamış insanlardır. Bu hastalarda da belirtiler neredeyse hiç oluşmamıştır diyebiliriz. Bu nedenle çeşitli belirtiler ile karşılaşmadan önce mutlaka sadece kontrol amaçlı doktora gidilmesi oldukça önem arz eder. Özellikle de kişi sağlıklı bir şekilde yaşamını sürmemekteyse doktora giderek kontrollerinin yapılması oldukça önem arz etmektedir. Bunlara ek olarak da bazı durumlarda akciğer kanseri bronş kanseri ile de aynı belirtileri verebiliyor.

Bunlara ek olarak yine en sık görülen belirtiler arasında öksürük vardır ve öksürük ile birlikte ağızdan kan gelmesi de sık karşılaşılanlar arasında yer almaktadır. Göpüs tarafında da sürekli bir şekilde ağrıların oluşması nefes alıp vermede zorluklar çekilmesi ve yine daha farklı bölgelerde de oluşabilen farklılıklar olması da belirtiler arasında yer almaktadır.

Akciğer Kanseri Belirtileri

Bronş kanseri denildiği takdir de en sık görülen belirtiler yine geçmeyen göğüs ağrıları, öksürükler, nefes darlığı gibi kanlı öksürük de belirti olarak oluşabilmektedir. Özellikle belirtmek gerekirse öksürüyorken kan beraberinde balgam gelmesi de akciğer kanserlerinin %30unda görülen bir teşhistir.

Yine bronş kanseri nedeni ile hasta bireylerde birçok dengesizlikler kanda oluşan sonuçsal olarak değişimler de görülebilmektedir. Yine bunların her biri hastane ortamında yapılacak ciddi bir test sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Erken Dönemde Teşhis

Erken dönemde teşhis yapılabilmesi adınamutlaka belirtilere dikkat edilmelidir. Geçmeyen sık öksürükler oldukça yaygındır. Yine insanlar bu öksürükleri alerhiye veya farklı soğuk algınlığı gibi hastlaıklara bağlamaktadırlar ancak mutlaka önemsenmelidir ve gerektiği takdir de hastaneye gidilerek testleri yaptırmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.