Moda Model

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

02.04.2019
801
Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya Fönü son dönemlerde çok sık duyduğumuz saç modelleri arasında yer alıyor. Bu nedenle de hanımlar tarafından çok merak konusu. Aynı zamanda yoğun talep de alıyor. Düz saç modelini sevenler, kıvırcık saçlarını düzleştirirken yorulup 2 dakikada eski haline gelmesinden yorulduysanız, her gün her gün saç düzleştirmek size zulüm gibi geliyorsa o halde bu fönü kullanmak sizin için doğru tercih olacaktır. Uzun süreli kalıcılığı ise sizi en çok cezbeden sebep olacak.

Brezilya Fönü ihtiyacı kadınların hazırlık süresini azaltmak için ortaya çıktı desek yanılmayız. Uzun süreli fön elbette çok cazip ancak saçınızı uzun zaman bu şekilde görmek ve uzun süreli bir şekilde sabitlemek demek bu işlemin sürecinin de saça vereceği zararı göze almak demektir. Bu işlemi istiyorsanız öncelikle saçlarınızın çok yıpranacağını bilmelisiniz. Bunun için de eğer bu işlemi yapmak gibi bir fikriniz varsa öncelikle saçlarınızı güçlendirmeniz gerekir.

Farklı saç modellerine olan beğeniler her kadında vardır. Kendi saçı dışında diğer modelleri beğenirler. Profesyonel olarak yapılan kalıcı düzleştirmede saça kimyasal maddeler verilerek saç tellerinin dümdüz olmasını sağlıyor. Fakat Brezilya fönü saçların kabarıklığını almaz. Saçlarını düzleştirir fakat her daim saçların kuaför fönü gibi pürüzsüz görünmez.

Brezilya Fönü Kullanımı

Brezilya fönü kullanımı için zararlı olduğunu düşünsek de sonrasında saça parlaklık da kazandırır. Eğer kuaföre gidip para harcamak istemiyorsanız Brezilya fönünü evde yapmak mümkündür. Ancak sağlıklı sonuçlar için işi uzmana bırakmak daha doğru olur.

Brezilya fönü için öncelikle keratinli şampuanla saç yıkanır. Havluyla kuruladıktan sonra fön makinesine gerek duymadan kurutup saçınızı 4 parçaya ayırın. Saçınızın türüne ve uzunluğuna göre 80 ml’i geçmeyecek şekildeki keratini saç derinize, ense ve yüzünüze değmeyecek şekilde sürün. Keratin tarağı ile bunu saça iyice yedirin. Bone yardımı ile saçınızı bir araya toplayın. Bu halde 20 dk bekleyin. Sonrasında saçlarınızı tamamen kurutun. Saçlarınızın kalın telli ise düzleştiricinin derecesini 230, eğer ince telli ise 205 dereceye alın ve alınan ince tutamlardan 8 – 9 kez geçip tamamlayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.