Moda Model

Boyalı Saçlar Nasıl Parlatılır?

08.01.2019
787
Boyalı Saçlar Nasıl Parlatılır?

Boyalı Saçlar her zaman için hanımların kullandığı modellerdendir. Farklı renkleri ve modelleri denemek isteyen hanımlar değişik renkler ya da beyazlarını kapatmak adına farklı ya da kendi saç tonlarına benzer tonlarını kullanarak saçlarına bakım yapmayı sever. Boya yapmak ilk zamanlarda sevilen bir etkinlik haline gelse de sonrasında sıkıcı bir hale gelebilir. Bu nedenle birçok kadın saçlarını boyatmak için kuaförüne gidiyor. Saç boyama işlemi zamanla arttıkça saçları yıpratmaya başlar. Boya içindeki malzemeler kimyasal olduğu için farklı etkilere neden olabilir. O yüzden olabildiğince doğal boyaları kullanmak gerekir.

Boyalı Saçlar uzun süre boya yapıldıktan sonra yıpranmaya başlar. Bu nedenle de eski parlaklığını kaybeder. Bu parlaklık kaybetme oranını düşürmek doğal saç boyaları kullanarak yapılabilmektedir. Bununla beraber artık saçların eskisi gibi parlak görülmemesi durumunda bazı yöntemlere başvurulur. Bunlardan ilki aslında çok bilinen sıcak havlu terapisidir. Boyalı saçların uç kısımlarında yapılarak uygulanır. Badem yağı ve zeytinyağı saç uçlarına yavaş yavaş uygulandıktan sonra sıcak su ile ıslatılan havlu ile saçlar sarılmalıdır.

Sıcak havlu terapisi dışında bir de soğuk su yöntemi vardır. Aslında bunu birçok kadın özellikle yaz aylarında çok fazla yaptıkları bir şeydir. Duş sonrasında saçlar durulandıktan sonra son kez bir de soğuk su ile durulanmalıdır. Bu işlemi yaparken önce ılık suyla başlayıp sonrasında derece düşürerek devam edildiği sürece hem üşüme yaşanmaz hem de saç kökleriniz etkilenmez.

Saçı Daha Canlı ve Parlak Gösterme

Saçın kurumasına etki eden en önemli faktörlerden biri de hiç şüphesiz alkollü kozmetik ürünleridir. Alkol içermeyen ürünlerden ve doğal olanlardan kullanmak her zaman daha iyi olacaktır.

Buğday da saçlar için kullanılan bir bitkidir. 1 kase buğdayı kaynatıp suyu ile saçları ıslatıp bu şekilde bir yarım saat kadar bekletip yıkadıktan sonra farkı hissetmek mümkün olacaktır.

Elma sirkesi saçları hem yumuşatır hem parlatır. Yarım litrelik bir şişe içerisine yarım çay bardağı kadar elma sirkesi ekleyip üzerini su ile tamamladıktan sonra duş çıkışı saçlar bu su ile durulandığında parlaklık kazanır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.