Moda Model

Boncuklu Kolye Modelleri

23.09.2020
28
Boncuklu Kolye Modelleri

Boncuklu kolye modelleri sayesinde şıklığın ve zarafetin zirvesine çıkmak istiyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Sizlere birbirlerinden farklı göstereceğimiz boncuklu kolye modelleriyle hem şık hem de zarif görüneceksiniz. Ayrıca bu boncuklu kolye modellerini sadece satın almanıza gerek yoktur. Kendiniz evinizde de yapabilirsiniz. Bu sayede şık bir görünüme kavuşmakla kalmayacak aynı zamanda kendi kolye tasarımınızı yaptığınız için oldukça mutlu da olacaksınız. Özellikle boncuk kolye tasarımları yapmak için kitler bulunmaktadır. Eğer örgü ile uğraşma istemiyor ancak kendinize boncuklu kolye modelleri yapmak istiyorsanız o zaman kesinlikle bu kolye kitlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece kendi tasarım kolyelerinizi yapabilir hatta bunları satarak gelir bile elde edebilirsiniz. Eğer hazırsanız boncuklu kolyeleri göstermeye başlayalım.

Boncuklu Kolye Modelleri

Boncuklu Kolye Modelleri

Boncuklu kolye modelleri oldukça farklı tasarımlara sahiptir. Bunun nedeni kolyenin kullanıldığı kalınlığa göre değişmektedir. Kimi kolyeler oldukça kalın ve katmanlıyken kimileri çok daha zarif yapılara sahip olabilmektedir. Örneğin görsellerimizde gördüğünüz mavi örgülü boncuk kolye modeli bunun harika bir örneğidir. Birden çok ipe dizilmiş küçük mavi siyah boncuklar her biri teker teker kendi içinde örgüyle örülmüş vaziyettedir. Bu örgüleri bu kadar düzenli tutmak ise oldukça zordur. Yakası açık bir modelle oldukça zarif duracaktır. Hatta yakınız U yaka ise o zaman daha iyi olacaktır. Çünkü U yaka modelleri gerdan dediğimiz o boyun kısmını oldukça fazla açıkta bırakır. Bu şekilde kalın bir model için bu açıklık oldukça iyi olacaktır.

Boncuklu kolye modellerine bakarken çiçek desenli boncuk kolye modellerine bakmadan geçilmemelidir. Çiçek desenli kolye modelleriyle çocuksu bir güzellik yakalayacaksınız. Görselimizde de gördüğünüz gibi bu kolye modeli aslında iri taşlardan yapılmamıştır. Ancak birkaç satır bir araya geldiği için büyük bir kolye modeli gibi görünmektedir. Bu yüzden bu modeli de büyük bir model olarak değerlendirmelisiniz. Özellikle bu model bir boncuklu kolyeyi salopet elbise ile kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede oldukça sevimli olacaksınız. Açık renkli ancak siyah pötikare desenleri olan bir elbise ya da etekle de kullanabilirsiniz. Kolyenin ana boncukları siyah olduğundan hoş duracaktır.

Boncuklu Kolye Modelleri

Boncuklu İnce Kolye Modelleri

Küçük boncuk kullanıldığında az önce çiçekli kolye modelinde gösterdiğimiz gibi hemen ince bir kolye modeli olmamaktadır. Aksine bu oldukça farklılık gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse tek büyük ve kalın boncuk modeli kullanıldığını daha çok görmekteyiz. Kolyenin kalanı boyunca başka boncuk veya süs kullanılmadığı için ince zincir ve boncuk olarak kalmaktadır. Örneğin köşeli mavi boncuk modelleri kolyeye bakarsanız zincirde sadece bir tane mavi boncuk göreceksiniz ancak kalan kısmı boş olduğu için ve zincir de ince seçildiği için bu kolye modeli oldukça zarif ve incedir. Bu gibi farklılıklara oldukça dikkat etmek gerekir.

İnce boncuklarla süslenmiş ince kolye modelleri ise tabii ki daha fazladır. Örneğin siyah ve altın küçük boncuklu kolye modeline bir göz atın. Bu modelde de göreceğiniz gibi boncuklar sırayla dizilmiş ancak renkleri farklı kullanarak değişik bir tasarım yaratmışlardır. Bu tarz küçük kolyeleri yakanız kapalı da olsa açık da olsa takabilirsiniz. Oldukça modern bir şıklık katacak olan bu kolyeyi gömlek giydiğinizde kullanabilirsiniz. Tabii ki küçük boncukların dizildiği arasına ise farklı süslerin katıldığı modeller de bulunmaktadır. Yine siyah ve altın olan ancak bu sefer daha büyük süslerin olduğu modele bakarsanız orada da göreceğiniz gibi yine ince bir kolye modeli elde edeceksiniz. Ayrıca bu modellerin nazar boncuklu desenleri gibi pek çok farklı modellerine de bakmak isteyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.