Moda Model

Bel Çantası Modelleri

01.10.2018
815
Bel Çantası Modelleri

Özellikle yaz aylarında tercih edilen Bel Çantası farklı kombinleri tamamlarken en sık tercih edilen aksesuarlar arasında yer alır. Ünlülerin son zamanlarda favorisi olan modellerden olan bel çantaları sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Bu nedenle de birçok şekli ve modeli kapsıyor. Severek ve beğenilerek kullanılan modellerden olan bel çantalarında renk ve desen seçenekleri de çok fazla elbette.

Bel Çantası çok kullanışlı değildir. Aslında bu kullanışlı olmamasından kasıt küçük olduğundan dolayı çok fazla eşya toparlama özelliği göstermez bu nedenle de daha çok aksesuar anlamında işe yarar olarak gösterilir. Her modele uygun renklerde seçeneği bulunduğu için birçok kıyafetle kombinlenebilir. Hem spor hem de şık modellerle kombinlenebilir.

90’lı yılların en çok kullanılan aksesuarlarından olan bel çantaları bu sene tekrar moda olup sürekli olarak kullanılmaya başladı. Eskilerin modası tekrardan günümüze gelmeye başladı ve 2019 sezonunda da bu çantalar kullanılmaya devam edecek. 2018 sezonunda yeni modellerle ve daha trend modellerle sokak modası haline geldi.

Bel Çantası Kullanımı

Bel çantaları esiklerin modası olup çok zaman önceleri çok fazla kullanılan bir parçayken artık 2018 ilkbahar – yaz döneminde iyice popüler hale geldi. Aslında bu parça 80’li 90’lı yıllarda yaygın kullanılan bir parçaydı. Kendall Jenner ile beraber yeniden gündem olan bel çantaları 2018 yazında daha çok kullanılmaya başladı. Bu şekilde de çeşitleri arttı ve kullanılabilirliği de doğal olarak arttı.

Salaş tarzda kıyafetlerde en çok kullanılan modeller arasında yer alır. Bu modeller arasında da en çok kullanılan bel çantaları son dönemde farklı çeşitleri ile yeni modeller sunulur. Farklı tarzlar yaratmak için bazı ufak değişikliklerle kimsenin şimdiye kadar uygulamaya cesaret edemediği modelleri denemek mümkün olur.

Özellikle de çanta kullanımına alışık olmayan gittiği yerlerde ya da herhangi bir şekilde orada ya da burada çanta unutan hanımlar için çok harika bir seçenek olarak düşünebiliriz. Çünkü belinizde durduğu için bir yerde unutma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Bu şekilde rahat bir tur sağlanabilir.

Yüksek bel pantolonlar ile kombinlenen beyaz tişörtler ve salaş bir hırkayı tamamlamak için seçenek olarak bel çantaları tercih edilebilir. Bu şekilde sokak şıklığına kendi tarzınızla katkıda bulunmanız mümkündür. Bunun yanında sadece sokak modasında değil ofis şıklığında da bu modeller rahatlıkla tercih edilebilir.

Uzun ceketler, boru paça pantolonlar ve parlak kumaşlarla olan gömleklerle de yakalanan şıklık bel çantaları ile kombinlenerek farklı bir tarz oluşturulabilir. Bunlar için cüzdan boy modeller kullanılmalıdır. Onlar diğer modellere göre spor değil daha klasik olarak değerlendirilebilir.

Bel Çantalarının Kombinlenmesi

Şimdi, geçtiğimiz günlerde, 90’ların sevilerek kullanılan modelleri artık trend oldu. 90’larda birçok ünlünün de tercih ettiği bu modeller artık son dönemlerde iyice popüler olup tekrar trend haline gelerek hanımların gözdesi haline geldi. Farklı kombinlerle tercih edilen modeller arasında yer alan bel çantaları hem ofis hem sokak hem de daha modern tarz kıyafetler ile kombin yapılarak çok fazla alanda tercih edilmeye başladı.

Günümüzde sıklıkla tercih edilmeye başlanan modeller 2019 sezonunda yine kullanılmaya başlayacak. Bu nedenle de farklı modelleri ya da farklı renkleri ile tekrar karşımıza geliyor. Yüksek bel pantolon ve şortlarla bel çantaları kullanmak her zaman için iyi bir seçenek olacaktır. Yaz aylarında da kış aylarında da kullanılabilecek her sezona uygun modellerdir.

Yüksek bel pantolon ve şortların kemer kısımlarında yer bulan ve belde oturan çantalar çok fazla tercih edilir. Ayrıca boyfriend jeanler ile son dönemde çok fazla kullanılmaya başlandı. Farklı modellerle de tercih edilebilir. İlla ki pantolon ya da şortlarla kombinlenecek diye bir durum söz konusu değildir. Eteklerle de gayet kombinlenebilir ve çok da şık bir görüntü elde edilir.

Kot eteklerin kemer kısımlarına ya da bel kısmına oturtarak çok şık kombinler elde etmek mümkündür. Kış ayları ise blazer ve montların üzerine hatta bazen de elbiselerin üzerine yine bel bölgesinde ya da tek omuzdan diğerine çapraz şekilde takılarak birçok kıyafet ile uyum sağlanarak bel çantaları kombin edilecek şekilde kullanılabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.