Moda Model

Bebek Patik Yapılışı

04.11.2018
1.320
Bebek Patik Yapılışı

Bebek Patik ler ufak bebekler için kışın çoğu anne tarafından yapılan ve tercih edilen bir şeydir çünkü bebeklerinin ayaklarını daha sıcak tuturak hastalıklardan korumak için el yapımı ve kalın en iyi seçeneklerdendir. Birkaç aylıktan birkaç yaşa veya daha sonrasına evde her kış giyilebilecek olan patikler farklı yapılışları, şekil, desen ve motifleri ile oldukça güzel, şık ve bebekleriniz için rengarenk olabilirler. Bu patiklerin yapımı gayet kolaydır ve ev hanımları rahatlıkla örebilirler. Şiş veya şişlerimizi ve kalın ipimizi aldıktan sonra örme işlemine rahatlıkla başlayabiliriz. Örgü tek şişle yapılabildiği gibi iki tane ile beraberde yapılabilir. Bebeğinizin kaç aylık olduğu veya yaşına göre patiğin büyüklüğünü ayak numarasını ayarlayabilir ilmek sayısını ayarlayıp patiğinizi örebilirsiniz.

Biz tek bir şiş ipimiz yani yünümüzle Bebek Patik i yapacağız. Şişimiz için 3 numara gayet uygundur ve yün içinde istediğiniz renk veya renkleri kullanabilirsiniz. Başlangıçta bebeğimizin ayağına uygun patik büyüklüğü için ona uygun sayıda ilmek atarak başlamamız gerekir. Biz 35 ilmek atarak alt tarafından başlayalım. Daha sonra 1 ve 16 haraşo yaparken aralarında 1 artma olacak şekilde 4 kez yapıyoruz. Artmalar ön kısımda olmalı. 6 artma deliği ve 59 ilmek olmalıdır. 4 sıra örüyor ve ilk sırayı katlayıp örerek ekliyoruz. 6 haraşo ile 12 sıra gidiyorz ve ortada 8 haraşo örüyoruz. İki taraftan 11 ilmek ekleniyor ve yanlardan 16 tane eksiliyor. İlmeklere 12 sıra lastik örüp, örgüden atılan ilmeklerin yarısına 10 haraşo örmemiz gerekiyor. Ve bu şekilde kalan yarısını örüyoruz. İşte böylece bebeğimiz için istediğimiz patiğimiz hazır olmuş oluyor.

Bebek Patik Modelleri

Bot Patik; Bebeğinizin ayaklarını ve bileklerini oldukça iyi korumak için en uygun olanı bot şeklinde olan bu patikler en güzel şekilde bebeğinizi sıcak tutacaktır.

Ponpon Patik; Yaptığınız patiğinizin ön kısmına koyacağınız şirin bir ponpon ile hoş bir görünümü olan bu patikler bebeklerinizin ilgisini çekecektir.

Karpuz Dilimli Patik; Ön kısmı sıralı iki renkten oluşan güzel ve renkli bir patik modelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.