Moda Model

Bebek Patiği Modelleri

16.12.2018
1.449
Bebek Patiği Modelleri

Bebekler için her zaman koruyucu olan ve daha çok yün iplerle yapılan Bebek Patiği örnekleri çeşit çeşit renklerle dikkatleri üzerlerine topluyor. Farklı modellerin olduğu ve yeni örneklerin yapıldığı patikleri annelerin de yapması çok kolay ve zahmetsiz. Bu patikler aslında daima bir ihtiyaç. Bu nedenle de çok fazla gerek duyulan modeller arasında. Özellikle daha yeni doğan ve ilk 6 ay işçinde olan bebekler açısından bu modeller çok fazla kullanılıyor. Ayrıca kış bebekleri bu anlamda en çok kullanan bebekler arasında yer alıyor.

Bebek Patiği modelleri farklı örneklerde ve desenlerde karşımıza gelebilir. Cinsiyete göre farklı modellerin olduğu aynı zamanda bazı renklendirmelerin de yapıldığı patiklerde ayaklara olduktan sonraki esnemesi de aynı oranda önem taşır. Farklı rnkler ise genellikle kız bebeklerde pembe erkek bebeklerde ise mavi tonları olarak tercih edilir. Ancak şunu belirtmeliyiz ki renklerin cinsiyeti yoktur ve aynı şekilde her cinsiyetteki bebek ve çocuk istediği renklerde giyinebilir; bu durumun bir mahsuru yoktur.

Bebek patiklerini yapmak fazla zaman almayan nadir el işlerinden biridir. Çünkü kullanılacak ölçüler ve ilmek sayısı az olduğundan kısa bir süre içerisinde farklı çiftler bile örmek mümkündür. Bu durum biraz el çabukluğuna ya da el alışkanlığına bağlıdır da diyebiliriz.

El Yapımı Örgü Bebek Patikleri

Bebek patikleri yapımı artık daha da kolaylaştı. Örnekler ve farklı uygulamalar sayesinde farklı modeller ortaya çıkmaya başladı. Örneğin renkli ve oyuncak gibi minik cisimler yapıştırılan modeller patikler üzerine işlenerek değişik bir model oluşturulma çabası başladı. Bu şekilde hem zamandan tasarruf hem kolay hem de şık modeller oluşuyor.

Kız bebekler için çok daha fazla patik modeli var. İşleme kısımları çiçek ve böcek desenli modeller olduğundan daha çok kullanılan modeller arasında oluyor. Bu durum sayesinde hanımlar kendileri de yeni modeller üretebiliyorlar. Olan bir desene ekleme çıkarma yaparak farklı modeller oluşturulabiliyor.

Şimdilerde ise tekrardan kullanımı yaygınlaşan akıllı ipler kendi kendilerine oluşan modelleri sayesinde yeni öğrenenler için çok rahat bir model olarak karşımıza geliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.