Moda Model

Bebek Örgü Yelek Modelleri

31.08.2018
1.342
Bebek Örgü Yelek Modelleri

Örgü yelekler her zaman annelerin kurtarıcılarındandır. Bebekleri soğuktan korumak adına en azından sırtını ve göğsünü tutmak için n uygun modeller Bebek Örgü Yelek Modelleri dir. Bu nedenle her zaman küçük bebeklerin sırtında mevsim fark etmeksizin yelek görmek mümkündür. Özellikle yeni doğanlarda sıklıkla kullanılır. Bünyeleri zayıf ve mikroba açık olduğu için bu anlamda vücut direncini korumak için, üşütmemesi için yelekler sıklıkla tercih edilir.

Bebek Örgü Yelek Modelleri erkek ve kız bebekler için farklı modelleri de içinde barındırır. Erkek bebekler için daha çok mavi tonları kullanılırken kız bebekler için ise pembe ve tonları tercih edilir. Her halükarda renklerin cinsiyeti yoktur ve istenilen renklerde hem kız hem de erkek bebeklere yelekler örülebilir.

Erkek ve kız bebekler için farklı modelde yelekler derken aslında yeleklerde kullanılan motifler, işlemeler ve desenlerden bahsedebiliriz. Erkek bebekler için bazı araba motifleri kızlar için ise farklı kız çocuk motifleri kullanılabilir. Bazen de bebek isimleri yeleklerin arka kısmında işleme olarak kullanılabilir.

2019 Bebek Örgü Yelek Modelleri


2019 sezonunda yelek modelleri birbirinden güzel seçeneklerle ve yüzlerce farklı renk ve model seçenekleri ile karşınızda olacak. Bu modelleri örme yeteneği ya da beceriniz varsa kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak satın da alabilirsiniz. Bu nedenle farklı renklerin harmanlandığı ya da hala sevilerek kullanılan akıllı iplerle farklı bebek yelek modelleri örmek mümkündür.

Düğme detaylı bebek yelek modelleri, yazlık yelekler, tığ işi yelekler ve hatta oklava ile örülen ince yelekler de mevcuttur. Bu modeller farklı malzemeler ya da ipler kullanılarak elde edilir. Bu nedenle bazıları kolay duruyorken aslında bir miktar uğraştırıcı olabilir.

Tunus işi örgü bebek yelek modelleri 2019 sezonunda sıklıkla tercih edilen modeller arasında olacak. Aynı zamanda tığ işi yelekler de bu anlamda yine çok fazla karşımıza gelecek. Tığ işi yelekler daha ince modeller oldukları için yazlık yelek olarak nitelendirilebilir. Bu nedenle tığ işinde kullanılan ipler de farklı incelik ve kalınlıktadır. Farklı yorumlanmış tığ işi yelekler bebekler dışında her yaştan birçok kişinin dikkatini çeken modelleri beraberinde getiriyor. Farklı renkler ve farklı modeller her zaman dikkatleri üzerine topluyor.

Bebek Örgü Yelek Nasıl Yapılır?

Bebek örgü yelekler tığ ya da şiş yardımı ile örülebilir. Bebek yelekleri için farklı modeller tercih edilebilir. Bunların en kolayı haroşa modelidir. Düz örgü olarak da nitelendirilebilir. Genelde de öyle bilinir. Bu model şiş ile örülür. Oldukça da kolaydır. 2019 yılında haroşa modeli yine oldukça tercih edilen modeller arasında yer alacak. Bunun nedeni de oldukça kolay olması ve rahatlıkla yapılabilmesidir.

Yelek örülürken ipin kalınlığına ve ölçüye dikkat edilmelidir. Ölçüye göre ilmek atılmalıdır. İpin kalınlığına göre de şiş seçilmelidir. Bu şekilde ilk başlangıç yapıldıktan sonra seçilen modele göre sıkı ya da gevşek örülmeye dikkat etmek gerekir. Yanlış model ya da örnek oluşmaması için ilmek kaçırmamaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Bebek yelekleri her zaman sağlıklı ve güvenli eşyalardan biridir. Geçmişten günümüze kadar gelmiş nadir eşyalardan biri olup gelecekte de çocuklarımızın ve torunlarımızın kullanacakları modeller arasında yer alacaktır.

Yelek modelleri bebekleri genellikle soğuktan ve olası üşütmelerden ve olası hastalıklardan korur. Bebek yelekleri için mutlaka bebe ipleri tercih edilmelidir. Sarı ve beyaz iplikler genellikle en çok tercih edilen modeller arasında yer alır bu renkler temizlik anlamında kolaylıkla kullanılır ve minik düğmeler eşliğinde kullanılır.

Farklı Bebek Örgü Yelek Modelleri

Aynı renk ipliklerle kullanılan ve genellikle o renklerle desenler yapılan yelekler çok fazla kullanılır. Bunun yanında artan iplerle de çok farklı desenler ve modeller oluşturmak mümkündür. Renkli yelekler hem erkek hem de kız bebekler için en uygun modeller olarak tercih edilebilir. Artık eski modellerde bulunan arka tarafında ev ya da ağaç bulunan modeller kullanılmayacak. Şişle örülen yeleklerde model bulmak her zaman için daha kolaydır ve daha çok model çeşidi mevcuttur. Bu modeller çeşitli hayvan figürlerini ya da çiçek figürlerini içerir. Bu nedenle istenilen zevke uygun model bulmak mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.