Moda Model

Balo Elbise Modelleri

18.10.2018
1.035
Balo Elbise Modelleri

Balo Elbise leri dendiğinde genellikle akla mezuniyet baloları gelir. Mezuniyet baloları dışında diğer davetlerde de abiye elbiseler kullanılabilir. Bu nedenle abiye elbiseler balolarda çok daha gösterişli modeller tercih edilir. Dekolteli, yırtmaçlı ve bir o kadar göz alıcı modeller balolarda tercih edilen parçalardandır. Baloların vazgeçilmezlerinden olan topuklu ayakkabılar da çok fazla tercih edilir. Bu anlamda stiletto model topuklu ayakkabılar çok fazla revaçta olan bir modeldir.

Balo Elbise leri için dekolteli modeller ve taş, pul, inci detaylı ya da payetli elbise modelleri tercih edilir. Bu modeller hitlerde yer alır. Parlak modeller ve özellikle payetli abiye elbiseler çok fazla tercih edilen modeller arasındadır. Göz alıcı olmak balodaki her hanımın hedefleri arasında yer alır. Payet modelleri daha çok davetlerde ve düğün gibi özel günlerde tercih edilir.

Payetli bir elbise ve ona uyumlu bir çanta ve ayakkabı kombiniyle hemen hazır olabilmek çok kolay bir şekilde mümkün olabilir. Payetli elbise seçilmiş ise altına seçilen ayakkabı onun parıltısını kaybetmeyecek türden bir model olmalıdır. Daha sade ve daha az hareketli bir model tercih edilerek en uygun kombin yapılmış olur.

Parlak mini düşük omuzlu, bohem tarzda bir elbiseyi, uygun topuklu ayakkabı ve çanta ile tamamlayarak 70’ler havasını yakalamak mümkündür.

Balo Elbise Seçimi

Özel gecelerin en pratik yolu şık ve ışıltılı elbiselerdir. Balolarda da bu tarz elbiseler yoğun ilgi göreceği gibi renk konusunda da dikkatli seçimler yapılmalıdır. Örneğin; uzun sırt dekolteli ve aynı zamanda derin yırtmaçlı kırmızı bir elbise de payetli ya da parlak modeller kadar dikkatleri üzerine toplayabilir. Bu nedenle de seçimlerde fiziksel özellikler ve seçilecek elbisenin detayları balo için büyük bir önem taşır.

Balo mezuniyet balosu ise bu kadar abartı, parlak ve dekoltenin olması aşırıya kaçacaktır. Bu sebepten dolayı da daha sade sadece belli detayları olan modeller tercih edilmelidir, eğer parlak bir model seçilmiş ise ayakkabı çanta ya da aksesuarlar sade seçilerek kombini yumuşatmak gerekecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.