Moda Model

Ballı Saç Maskeleri

07.11.2016
1.480
Ballı Saç Maskeleri

Ballı saç maskeleri… İçinde bal bulunan saç maskeleri saç köklerini ve saçlar için nemlendirici özelliği vardır. Balın içerisinde bulunan vitaminler, demir, magnezyum ve kalsiyum içermesinden saçın ihtiyacı olan vitaminleri baldan temin eder. Düzenli olarak bal ile saçlara bakım yapıldığında saçlarda kırılma oluşmaz ve uzama sürecini hızlandırır. Saç bakımı için bazı ballı saç maskesi önerileri

İnce Telli Saçlara Bal Maskesi

İnce telli saçlara sahip kişilerde genellikle bilinçsiz bakım ürünü kullanımında ve dış ortam faktörlerine “hava şartlarına” çok fazlasıyla maruz kalıp saçlarının çabuk yıpranmasına ve saçlarının kırılmasına sebep olur.

İnce telli saçlara sahip kişiler ballı saç maskesi kürlerini haftanın iki günü saçlara uygulaması, saç tellerinin kalınlaşmasına ve kırılmaları önlemiş olur.

Dökülen Saçlar için Ballı Bakım Maskesi

Saç dökülmesi yaşanıyorsa öncelik olarak Dermatoloji “Cildiye” gözükmeleri gerekmektedir. Saç dökülmesi sebepleri uzman tarafından araştırılmalıdır.

Dökülen saçlar için ballı bakım maskesi ciddi saç dökülme sorunu olmayan kişiler için uygulanabilir bir saç bakımı maskesidir.

Saç dökülmesini ciddi oranda azaltmak için haftanın beş günü olmak üzere 20-25dk dinlendirilerek yapılmalıdır.

Saçları Parlatmak İçin Maske

Tüm haftanın yorgunluğu üzerinizde olduğu gibi saçlarınızda da yorgunluğun belirtilerini görebilirsiniz. Hava kirliliği, soğuk veya sıcak havalarda kuruma, yıpranma ve kırıklar gözükmekte…

Saçları parlatan ballı saç maskesi haftada iki gün uygulandığında tüm bu sorunların azaldığını ve saçların sağlıklı ve parlak görünümüne kavuşacağını göreceksiniz.

Saç Dökülmelerine Karşı Ballı Saç Bakımı

Tedbir almak önemlidir. Doğal yolla koruma altına almak ilerleyen süreçte ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçebilmek ve ortadan kaldırmaktır. Yaşam boyunca saçlar birçok olumsuz faktörle temasa geçer ve sonuç olarak önemsiz görülen saçlar eski canlılığını yitirip dökülmeyle sonuçlanır. Çok ciddi Dermatoloji “Cildiye” sorunu bulunan kişiler hızlı saç dökülmesi yaşayanların uygulamadan önce uzman kişilerin kontrolü altında olmaları gerekmektedir. Uygulama genç yaşta başlayanlar için haftada 1 gün, orta yaşta olanlar için haftada 2-3 gün saç dökülmelerine karşı ballı saç bakımı yapabilirler.

Elektriklenen Saçlar için Ballı Saç Maskesi Tarifi

Sürekli olarak saçlarında elektriklenme sorunu yaşayanların problemidir. Elektriklenen saçlar için ballı saç maskesi saç tellerinin elektriklenmesinin önüne geçiyor.

Uyarı: Modamodel.net üzerinde yer alan konulardaki tarifler Doktor önerisi veya reçetesi yerine geçmez. Lütfen uygulamadan önce Doktorunuza danışınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.