Moda Model

Balık Model Abiye için Saç Önerileri

Balık Model Abiye için Saç Önerileri

Bir davete katılacaksınız ve kendinize harika bir balık model abiye seçtiniz. Ancak bu balık model abiyeye hangi saç modeli yakışır emin olamıyorsunuz. O zaman bizim balık model abiye için saç önerileri yazımıza hoş geldiniz. Bu yazıda sizlere kendi balık model abiye elbisenizi giyerken yapabileceğiniz birbirinden farklı saç önerileri vereceğiz. Ancak burada balık model abiye elbisenizin göğsünün önemli olduğunu unutmamalısınız. Eğer kapalı bir yakası varsa o zaman saç modellerinizi toplu tercih etmelisiniz. Eğer açık yaparsanız ve saçlarınız da uzunsa o zaman yakanız olduğundan dolu görünecek ve hoş olmayan bir görüntü çizecektir. Ancak topuz ya da at kuyruğu gibi toplu bir model yaparsanız yakanız zaten elbise ile kapalı olacağından sorun olmayacaktır.

Balık Model Abiye için Saç Önerleri

Balık Model Abiye için Saç Önerileri

Az önce anlattığımız gibi balık model abiyeniz eğer kapalıysa saçlarınızı toplayabilirsiniz. Benim saçlarım ince telli ya da saçlarımın miktarı seyrek diyorsanız o zaman saçlarınıza yapay saç takıp sadece davet süresince kullanabilirsiniz. Bu şekilde kendi saçınız hem olduğundan fazla görünür hem de oldukça zarif bir görüntüye sahip olursunuz. Burada yapay saçlara şekil veremeyeceğinizi hatırlatmak isteriz. Yapay olduklarından dolayı maşa yapmaya çalıştığınızda eriyeceklerdir. Bu saçları seçerken hangi modelde saçınızı yapacağınızı düşünerek yapmalısınız. Bu sorundan genel olarak mustaripseniz o zaman yapmanız gereken saçınıza mikro saç ekletmek olacaktır. Mikro saçlar hem şekillenir hem de sizin her davet ve abiye kombininde istediğiniz saçı yapmanızı saçlar.

Kapalı yaka abiyeler için özellikle topuz saçı tavsiye ederken, yakası açık balık model abiye için saç önerileri yaparken kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Yakanız açıkken de saçınızı topuz yapabilir, örebilir ya da at kuyruğu yapabilirsiniz. Oldukça hoş duracaktır. Özellikle büyük ve kalın örgüler yaparken sizler de saçlarınızı fazlalaştırmak için yapay saç gibi yöntemlere başvurmayı isteyebilirsiniz Ayrıca yapay saç haricinde sizlere özellikle saç aksesuarlarını tavsiye ederiz. Örneğin görselimizde gördüğünüz gibi inci tanelerin olduğu bir saç aksesuarını örgülerinizin arasından geçirebilir ve oldukça şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Balık Model Abiye için Saç Önerleri

Farklı Saç Modellerini Denemekten Çekinmeyin

Yukarıda bulunan görselimiz gibi daha sade ama zarifliğinden ödün vermeyen bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Örneğin görselde gördüğünüz gibi iki tane topuz model yapabilirsiniz. Üstteki alttakinden daha büyük ve alttaki de üsttekinden daha süslü olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Örneğin geçici boyalarla ya da saç tebeşirleriyle saçlarınızı renklendirebilirsiniz. Bu şekilde de oldukça farklı bir görüntü elde edersiniz. Bir başka hoş olan model ise sağ tarafınızdaki saçı örüp sol tarafınızdan düz saç almak ve onları birleştirirken küçük bir topuz oluşturmak. Bu şekilde oldukça sevimli bir görüntü elde edeceksiniz. Bu işlemde lastik toka kullanacağınız için kendi saç renginize yakın ve saçların arasından göründüğü zaman çok belli olmayacak tokalar tercih edin.

Bir diğer saç modeli ise yine iki yandan saç almak ama bu sefer hepsini ortada örmeye başlamak. Bu saç modelini yaparken iki saçı alır almaz örmeye başlamıyoruz. İlk önce saçı bağlamamız gerekiyor. Bağladıktan sonra tokayı gizlemek için kendi saçınızı kullanabilir ya da yapay saç olan tokaları tercih edebilirsiniz. Ardından örgüyü örmelisiniz ve örgüyü bitirdiğinizde kurdele gibi küçük bir saç tokasıyla süsleyebilirsiniz. Sıradaki resimde gördüğünüz gibi saçınızı yine iki yandan alabilir ve ortadan toplayabilirsiniz. Tam bir topuz yapmayın yarım bırakın. Bu şekilde de oldukça farklı olacaktır. Bu ve galerimizdeki diğer fotoğraflara bakarak kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.