Moda Model

Babet Patik Yapılışı

03.11.2018
1.278
Babet Patik Yapılışı

Kış günlerinde ayaklarımız için birebir olan Babet Patik ler evde aradığınız sıcaklığı sağlamanızı sağlar. Üstelik kendi yapımınız olan bu babet patikler oldukça güzel ve sizin zevkinize göre olabilirler. Çok pratik ve yapımı kolay olan bu babet patikler rengi, şekli ile tamamen farklı modellerdedir.  Patikler farklı ipler ve tarzlarda olabilir ancak bunun en temelinde düz örgü tekniği vardır. Biraz örgü bilen biri için kalın yün ip ve şişlerin bir arada olması bu işlem için yeterlidir.

Bu işlem için kalın yün ve 7 numara şiş kullanmamız gerekiyor. Eğer 38 numara bir ayak için uygun Babet Patik yapacaksanız 20 ilmek yapmanız gerekmektedir. İlmek sayısını arttırarak ayak numarası büyük kişiler için uygun babet patikler yapabilirsiniz. Örerek yaptığınız düz ve uygun büyüklükteki tabanı katlayarak topuk ve burundan birleştirmek gerekiyor ve işte gayet kolay babet patiğiniz hazır. Eğer isterseniz daha güzel görünmesi için üzerine süslemeler yapabilirsiniz.

Babet Patik Modelleri

Patiklerde sizin isteğiniz veya hayalinize istediğiniz renk veya motifte modeliniz olabilir. Bunları yaparken tek yapmanız gereken önceden belirlediğiniz modele göre gereken malzemeleri almaktır. İşte sizlere bu konuda yardımcı olabilecek bazı babet patik modelleri.

Kurdelalı Patik; Patiğinizi yaptıktan sonra ön kısmına şirin bir kurdela koyabilirsiniz. Bunun için ufak bir örğü ile kurdela için gereken parçayı örmeli ve onu bükerek kurdela şekli vermeniz yeterlidir. Ardından kurdelamızı patipimiz ile birleştirince gayet hoş bir babet patiğimiz olur.

Rengarenk Patik; Patiğimiz için yapacağımız örğümüzü bir çok farklı renk ile yapabilir ve onları birleştirebiliriz. Güzel renk seçimleri ile diğer adı gökkuşağı denilen bu güzel modeli ortaya getirmiş oluruz.

Çiçekli Patik; Patiğimizin ön kısmı için istiğimiz şekil ve renkte yapabileceğimiz çiçek motifi ile oldukça güzel görünüme sahip olan hoş babet patikler meydana getirebiliriz.

Boncuklu Patik; Eğer biraz ışıltılı ve şirin bir babet patik istiyorsanız bu model sizin için hoş olabilir. Yaptığınız patiğinizin üzerine ufak veya büyük olarak isteğinize göre boncuklar koyarak güzellik katabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.