Moda Model

B Vitamini Saç Maskesi

07.11.2016
1.571
B Vitamini Saç Maskesi

B Vitamini saç maskesi… B vitamini eksikliği olduğunda vücutta gözle görülür sorunlar gözlemlenebilir. Bunlar en yaygın bir şekilde görülenler anemi, dermatit, zihin karışıklığı zihni toparlayamamak, depresyon ve deri iltihabıdır.

Dermatit hastalıklar arasında B vitamini yetersizliğinden kaynaklı saç derisini etkilemesi sonucunda saç köklerinin zayıflaması sonucunda saç tellerinde dökülmeler olabilir. Saç derisinde oluşan deri iltihabı, sedef hastalığı, saçlarda aşırı kepek oluşumu ve egzama hastalığı ile ilgili hastalıklarda Doktor gözetiminde bulunarak tedavi edilmelidir. Bu tür hastalıklara bağlı olarak B vitamini takviyesi yapılmaktadır.

B Vitaminli Saç Maskesi

  • B Vitamini
  • Isırgan Otu (250gr)

Aktarcılardan alınan kuru ısırgan otu çay gibi demlenmesi için çaydanlık üstünün içine ısırgan otu koyulup üzerine kaynar su koyulur ve demlenmesi için 20dk dinlendirilir. Demlenen ısırgan otu süzülerek suyun ılık olduğundan emin olarak B vitamini kapsülü koyularak kaşık yardımı ile 3dk karıştırılır. Saç köklerine yavaşça dökülerek masaj yapılarak saç derisine yedirilir. Fazla gelen suyu saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı durulamadan muhafaza ederek ortalama 2 saat kadar bekletilir. Bekleme esnasında ısırgan otuna bağlı olarak saç köklerinizde kaşıntılar oluşabilir.

B Vitamini Saça Faydaları

B vitamini saçların uzamasına yardımcı olur ve hacimli bir görünüm kazanır. Isırgan otu kurumuş ve yıpranmış saçlara canlılık kazandırır.

Uyarı: Modamodel.net üzerinde yer alan konulardaki tarifler Doktor önerisi veya reçetesi yerine geçmez. Lütfen uygulamadan önce Doktorunuza danışınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.