Moda Model

Avokado maskesi

07.11.2016
1.430
Avokado maskesi

Avokado maskesi… Sert geçen hava şartlarından sonra mevsim geçişlerinde ciltteki yorgunluk cilt kuruluğunun belirtileri bunlar, sıcak ve soğuk hava şartları, kirli hava, klorlu ve tuzlu su saç derisi olmak üzere ciltte ki yağ oranını düşürmesi sonucu ciltteki nem oranın da düşmesi sonucu cilt kuruluğuna sebep olmaktadır. Bu süreçte evde hazırlanabilir maske yöntemlerinden avokado maskesi yapılabilir. Avakada maskesi ister tek avakado ile ya da içeriğine yağ çeşitleri ile cilt ve saç maskesi yapılabilir.

Avokado Maskesi Nasıl Yapılır

Bir bütün avokado iki şekilde yapılır birincisi kabuğu yeşil iken yapılanı diğeri ise kabuğu kararınca olgunlaşmış olan avokado ile yapılanı her iki süreçte farklı özellikler mevcuttur ama işlevlerinden çok uzaklaşmazlar. Bütün bir avakado ortadan yada dilim olarak kesilir. Çatal ile yapılacaksa kabuğu ayrılır, mikser ile olacaksa kabuklu olarak yapılır. Çatal veya mikser ile püre haline gelecek kadar işlem gerçekleştirilip içeriğine saçınızın ya da cildinizin ihtiyaç duyduğu  bitkisel yağlardan katarak içeriğini zenginleştirip kullanabilirsiniz.

Avokado Maskesi Neye iyi Gelir

Hava kirliliği, mevsim geçişlerinde yıpranan saçlara, ciltte oluşan siyah noktaların temizlenmesine, saçın ve cildin nemlenmesine, ciltteki yağ oranını dengelemesine, kuru saç ve kuru bir cildin yağ ve nem oranını yükseltmesine, yoğun güneş ve soğuğa maruz kalınan ciltlerdeki kırışıklıklara orta yaş kırışıklıklarına, kepeklenme sorununa ve nasırlaşmaya iyi geldiği biliniyor.

Avokado Maskesi Neye Yarar

Avokado maskesi faydaları içerdiği Vitaminler ve yağ asitlerin ciltte ki güneş ve soğuk havalarda oluşan kırışıklık izlerini azaltıp yok ettiği cildin emici özelliğinden yağ ve vitaminleri emmesinden kaynaklı ciltte canlılık ve nemlilik hissi uyandırır.

Avokado içindeki yağı yoğun güneşli günlerde cildin kurumasını önler. Bu yağa sahip ürünler fındık, keten tohumu ve somon balığında da mevcuttur. Avakadonun cilde hiçbir yan etkisi yoktur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.