Moda Model

Aspirin ve Kil Maskesi

11.07.2016
2.254
Aspirin ve Kil Maskesi

Aspirin ve Kil Maskesi

Aspirin ve kil maskesi aspirin tıbbi bir ilaç olduğundan gösterdiği etki ateş düşürücü ve ağrı kesicidir. Taze bir cilde kavuşmak için sizde kil maskesinden yardım almaya ne dersiniz? Aspirin tozu karışımı ile yapılan aspirin maskesi cildi sakinleştirip tekrar canlandırmaya yardımcı olur.

Kuru cilt için kil maskesi kullanacakların dikkat etmesi gereken husus ölü hücreler ile toksinleri çıkartmak için etkili olabilir. Kil maskesi uygulandığında cildin çekilmeye başladığı hissedildiğinde çıkartılmalıdır. Kil maskesi nasıl yapılır… Sizlerin evde kolaylıkla yapıp hazırlayabileceğiniz kil maskesi tarifi

Kil Maskesi

  • Kil (1 Çay Kaşığı)
  • Limon Suyu (1 Çay Kaşığı)
  • Aspirin Tozu (2 Adet)

Öncelikle iki adet aspirin ezilerek elde edilen aspirin tozu ufak bir kâse içine boşaltılıp üzerine kil ve limon suyu iyice karıştırılarak hazır hale getirilir. Cilde sürerek uygulayın ve 20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile temizleyerek ciltten arındırılır. İki haftada bir kil maskesi tarifleri uygulayarak yapa bilirsiniz.

Kil Maskesi Nasıl Temizlenir

Kil maskesi uygulanması öncesi yüz bakımı için sıcak su buharı tutmak siyah nokta ve gözenekler arasındaki pislikleri yumuşatmaya yardımcı olacaktır. Doğal kil maskesi kurumaya bırakıldığında maske uygulaması süresince yüzünüzdeki maske zarar görecek hareketlerden uzak durunuz. Konuşmayın, gülmeyin maskenin kuruduğundan emin olduktan sonra PH değeri 5,7 değerlerinde olan şişelenmiş su kullanarak temizleyiniz.

UYARI: Kil maskesi cildinizde gereğinden fazla ısınırsa 20 dakika beklemeden cildinizden kil maskesini temizleyin.

Not: Bu konuda yer alan bilgiler Doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sağlık sitelerinden derlenerek hazırlanmıştır. Uygulamadan önce cilt hastalığı olanlara uygun olmayıp, alerji testi yaptırmadan uygulama yapmayınız. Doğabilecek sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.