Moda Model

Asma Tavan Modelleri 2020

01.09.2018
719
Asma Tavan Modelleri 2020

Özellikle oturma odası, salon ve yatak odalarında sıklıkla kullanılan modellerden olan Asma Tavan Modelleri 2020 sezonunda da hanımların evleri için dekoratif bulduğu durumlardan biri olarak karşımıza gelecek. Ledli aydınlatma ile süslenen asma tavanlar çok popüler olduğu zamanlardan bu yana farklı formlara girerek ve sürekli yenilenerek günümüze kadar gelmeyi başardı. Bununla beraber yepyeni görünüm kazanan asma tavanlar dekorasyon için oldukça uygun modeller olarak tercih edilir.

Tavan dekorasyon uygulamaları son dönemlerde sıklıkla tercih ediliyor. Bunun nedeni ise kullanılan alanların daha şık ve daha zengin durmasını göstermek. İlk zamanlar evlerin sadece bir bölümüne zengin bir hava katmak için yapılan Asma Tavan Modelleri 2020 sezonunda da evlerin tüm tavanlarında uygulanabilir hale gelmeye devam edecek. Farklı dekoratif görüntüleri ve çeşitli aydınlatmaları ile evlerde adeta trend hale geldi diyebiliriz.

En çok salon, oturma odası ve yatak odalarında karşımıza çıkan asma tavanlar artık banyoların da vazgeçilmezleri arasında olmaya başladı. Bu nedenle 2020 sezonunda banyo dekorasyonlarının olmazsa olmazları arasında asma tavanları göstermek açıkçası gayet doğru olacaktır.

Asma Tavan Nedir?

Asma tavan, mevcut betonarme, çelik ya da ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektronik yenilemelere izin veren ve montaj sağlayan sistemlerdir. Son dönemlerin en çok tercih edilen dekorasyon malzemesi olarak gösterilebilir. Öyle ki bir evin hemen hemen her odasında bunlara rastlamak mümkündür. Farklı aydınlatma ve led ışıkları ise daha da dekoratif hale getirilen asma tavanlar sıklıkla kullanılan ürünlerdir.

 

Asma tavanlar dekoratif şıklığı tamamlamak ya da zengin bir duruş göstermenin yanı sıra bazı yapıların tavanlarında hoş durmayan görüntüleri, yıpranmış bazı izleri kapatmak, kötü görüntüler önlemek amacı ile de kullanılmaktadır. Örneğin şekil bozuklukları, döşeme ve tesisat boruları ya da kablo gibi görüntü bozukluklarını kapatmak amacı ile asma tavan kullanılmaktadır.

Asma Tavan Modası


Asma tavan modelleri dünyada sadece evlerde ya da dairelerde değil birçok kamu ya da hizmet binasında da sıklıkla karşımıza çıkan görüntülerdendir. Alış veriş mağazaları, hastaneler, binaların iç kısımları, bürolar, çalışma ofisleri ve bunun gibi birçok yerde asma tavan modellerine rastlamak mümkündür.

Asma tavanların temizliği de aslında çok kolaydır. Tercih edilme sebepleri içinde bu özellik de yer alır. Bu anlamda kullanım rahatlığı ve kolaylığı da bulunmaktadır. Bazı kullanıcılar bunları farklı renklerde de kullanarak değişik bir hava da yaratabiliyorlar.

Farklı modelleri bulunan asma tavanlar bulunur. İncelemek gerekirse 5 ayrı başlıkta toplayabiliriz; vektörel asma tavan iç hacmi azaltmadan tavan yüksekliğini azaltmak adına kullanılır. Taşyünü asma tavan, insan sağlığına uygun olarak bazal taşının ezilip toz haline getirildikten sonra geri dönüşüm ile elde edilen atıklar ile üretilen bir asma tavandır, renklendirme yapılabilir. Karolam ama tavan neme karşı dayanıklı olup kullanımı oldukça rahattır. Akustik asma tavan, isminden de belli olduğu gibi ses yankısını engelleyen asma tavan çeşididir. Alüminyum asma tavan ise büyük endüstriyel mekanlarda daha çok tercih edilen modellerdendir.

Asma Tavan Önerileri

Tavan dekorasyonuna özgürlük ve sonsuz bir hayal gücü katan bu asma tavan uygulamaları hemen hemen evlerin her odasına uygulanabiliyor. Eğer görselliğe düşkün bir ev sahibiyseniz asma tavanlar farklı görsellik seçenekleri size sunuyor. İstediğiniz şekli, istediğiniz rengi bu uygulama ile yapabiliyorsunuz.

Asma tavan seçenekleri çok fazla olduğu için öncelikle hangi oda için kullanılacağını belirlemek gerekir. Bu amaçla ya kullanılacak şekle ya da seçilecek resme karar verilmelidir. Modern aydınlatmalar asma tavanlar için oldukça uygun modellerdir. Bu nedenle de bu tarz aydınlatmaları kullanarak enerji tasarrufu yapabilir ya da istendiği zaman loş ışık tercih edilebilir.

Asma tavan modelleri için kendi tasarımınızı yaptıysanız bunun için yapacak olan firma ile mutlaka daha öncesinden görüşmeniz gerekir. Eğer onların sunduğu katalogtan beğendiğiniz modeller varsa daha önce uygulanan bir evin örneğini görerek hareket etmenizde de fayda var. Tüm seçenekleri değerlendirip uygun modeli seçtikten sonra firma çalışanlarından ve ustalardan gerekli bilgileri almanız gerekir. Eskiden beri kullanılan ve il tekniklerden biri olan alçı tekniği dışındaki tekniklerden de yararlanmanızda fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.