Moda Model

Aslan Yelesi Saç Kesimi

Aslan Yelesi Saç Kesimi

Aslan yelesi bir saç kesimi yaptırmak istiyorsanız ancak size yakışıp yakışmayacağı konusunda tereddütleriniz var ise mutlaka bu yazıyı okumalısınız. Kadınlar tarafından son yıllarda çok sık tercih edilen aslan aslan yelesi saç kesiminin tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi de kepçe bir kulağa sahipseniz bunu çok büyük bir rahatlıkla gizleyebilmenizde size yardımcı oluyor. Bu saç kesimi sadece kadınlar için değil tüm dünyada ve ülkemizde bu saç kesimini yaptıran birçok kadın var ancak bunun yanı sıra aslan yelesi yaptıran erkeklerin sayısının da oldukça fazla olduğunu görebiliriz.

Aslan Yelesi Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Aslan yelesi, son yılların en popüler saç kesim stillerinden birisi. Tüm dünyada giderek yaygınlaşan bu saç kesimi tüm tarzınızı baştan aşağıya değiştirmenizi sağlayacaktır. Eğer eski saç stilinizden sıkıldıysanız ve yeni bir şeyler denemek istiyorsanız bu saç kesim tarzını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Bu saç stili genellikle uzun saçlarda en net görünümünü ortaya koyar. Bunu yanı sıra eğer dolgun ve hacimli bir saç görünümüne sahip olmak isteyen biriyseniz aslan yelesi bu isteğinizi de yerine getirecek. Yukarıda da söylediğimiz gibi bu stil kepçe kulak sorununa da birebir.

Aslan Yelesi Saç Kesimi

Aslan Yelesi Saç Nasıl Yapılıyor?

Son zamanların en popüler olan ve en sık tercih edilen saç kesim tarzlarından aslan yelesinin nasıl yapılacağını ve yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi şeyleri merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Öncelikle bu kesimi bir kuaförde yaptırmanızda fayda var. Bu kesim yapılırken saçların uçları düzleştiriliyor ve bu sayede yoğunlaşması sağlanıyor. Özellikle boyun kısmına ve göz kısımlarına oraları kapatacak şekilde şekil veriliyor. Saç uçlarının da şekil almasıyla birlikte ortaya çok estetik ve çok hoş bir görünüm çıkıyor. Ancak yine de uzman bir kuaför ile birlikte yapılmasında fayda var.

Aslan Yelesi Saç Kesimi

Aslan Yelesi Saç Kesimi Bakımı

Bu stilin tabi ki bakımları da bir o kadar önemli. Ancak aslan yelesi saç kesiminin bakımı pek de zor ve karmaşık değil. Sadece dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Öncelikle saçlarınızı mümkün olduğunca çok soğuk suyla yıkamaya özen gösterin. Bunun yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da paraben içeren şampuanlar kullanmamalısınız. Paraben içerikli şampuanlar saç modelinize ve saçlarınıza çok büyük zararlar verebilir. Bunun yanı sıra saçlarınıza saç kremi de kullanabilirsiniz. Aslan yelesinin bakımı için son şey de saç uçlarınızdaki kırıkları düzenli bir şekilde aldırmalısınız.

Aslan yelesi tüm dünyada çok popüler bir saç kesim tarzıdır. Birçok mankende ve ünlüde aslan yelesi saç modelini görebiliriz ve bu da bu modelin daha da popüler olmasını sağlıyor. Eğer siz de şuan kullandığınız saç modelinizden sıkıldıysanız ve yeni bir şeyler denemek istiyorsanız, bir değişiklik yapmak istiyorsanız size önerebileceğimiz en güzel model aslan yelesi saç kesimi olacaktır. Tüm dünyada ve ülkemizde kadınlar tarafından en sık tercih edilen saç modellerinden birisidir.

Aslan Yelesi Saç Kesimi

Aslan Yelesi Saç Kesimi Size Göre Mi?

Eğer mevcut saç modelinizden sıkıldıysanız ve saçlarınızda, tarzınızda bir değişikliğe gitmek istiyorsanız ancak size yakışan saç modelini bulmakta zorlanıyorsanız doğru yerdesiniz. Yüzlerce saç modeli var ve bunların içinden size yakışacak pek çok saç modeli olacaktır. Doğru seçimi yapmak çok önemli ve bu seçimi kuaförünüzle birlikte yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için tüm dünyanın son dönemde en sevdiği saç modellerinden olan aslan yelesini inceledik ve yakından tanıdık.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.