Moda Model

Amigurumi Winnie The Pooh Yapılışı

21.11.2018
1.971
Amigurumi Winnie The Pooh Yapılışı

Çocukların severek izlediği Amigurumi Winnie The Pooh, şu anda çok fazla tvlerde rastlanmayan ancak ara sıra da olsa rastlanan bir çizgi dizidir. Bu çizgi dizideki birçok karakterin amigurumi modelini yapmak mümkündür. Çocuklar da severek ve beğenerek kullanacaklardır. Bu nedenle istekleri doğrultusunda karakter seçimi yapılabilir. Bu sayede çocuklar da severek kullanılırlar. . Renk seçeneği için evde artan ipleri de kullanabilirsiniz. Doldurmak için boncuklu elyaf tercih edilmelidir. Amigurumi oyuncakları el yapımı oyuncaklar olduğu için çocuklar için herhangi bir tehlike teşkil etmiyor.

Amigurumi Winnie The Pooh yapımı içi sarı, kırmızı ve siyah iplere gerek vardır. Bunun yanında ölçülerini ayarlamak da aynı şekilde çok kolay olduğu için kullanım alanları arttırılabilir. Küçültülerek anahtarlık olarak da kullanılması mümkündür. Amigurumi oyuncak yapımında kullanılan ip çok önemli. Eğer ucuz ip kullanırsanız, ipteki boya çocuklara zarar verebilir. Göz yapımında siyah amigurumi güvenli göz kullanabilirsiniz. Amigurumi güvenli gözü istediğiniz boyutlarda seçebilirsiniz.

Oyuncağın boyutunu küçültülerek anahtarlık olarak da kullanılması mümkündür. Bu şekilde sadece anahtarlık değil çanta fermuarlarında süs olarak çocukların okul çantalarında kullanılabilir. Yine aynı şekilde kalemliklerin fermuarlarına da takılarak tercih edilebilir.

Amigurumi Oyuncak Winnie The Pooh Tarifi

Baş yapımına başlarken ilk önce sihirli halka içine 6 sık iğne yapılarak başlanır. Daha sonrasında ise ikinci sırada 12 sık iğne ile her ilmeğe çift olacak şekilde yapılır. Sonrasında ise kulaklara geçilir. Daha sonra kulaklar yapılıp kafaya dikilecektir. Elyaf ile doldurulup kapandıktan sonra kulaklar dikilir. Ancak emniyetli göz kullanılacaksa, yirmi beşinci ve yirmi altıncı sıralarda kullanılması gerekir. Bundan sonrasında vücut tamamlanmaya başlanır.

Gövde kısmında kırmızı tişörtü olan kısmı olduğu için renk geçişi yapılacak. Bu nedenle hem kırmızı hem sarı kullanılacaktır. Bu nedenle geçişli örüldükten sonra içi doldurulur. Daha sonra kollar dikilir. Kollarda da renk geçişi olacaktır. Tişörtün kolları ve ayıcığın kendi rengi olan sarı renk ile kullanılır. Daha sonra bacaklar örülür ve ikisi de aynı şekilde doldurulup dikilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.