Moda Model

Amigurumi Vespa Yapılışı

17.11.2018
1.868
Amigurumi Vespa Yapılışı

Amigurumi Vespa oldukça beğenilen ve bir o kadar da sevimli bir iştir. Yapımı oldukça kolay olan bu modeli evinizin her yerinde kullanmanız mümkündür. Sadece çocuklarınız için değil kendi dekoratif köşelerinizde de bunlara yer verebilirsiniz. Ayrıca erkek çocuklar için de çok eğlenceli bir oyuncak olabilir. Hem de modelinden dolayı geniş bir yaş aralığındaki çocuklara hitap ediyor. Bu modelde farklı renkler kullanılabilir ve renk seçimi tamamen kişiye göre ya da isteğe göre değişebilir. Bunun yanında boyut olarak da farklı ölçüler denemeye müsait olan modellerdendir.

Evinizin herhangi bir yerinde Amigurumi Vespa modellerine yer verebilirsiniz. Ayrıca çok güzel bir hediyelik eşya olarak da kullanılmaya uygun olan bu modeli tüm sevdiklerinize ve hatta onların çocuklarına da hediye etmeniz mümkün. Çünkü hemen hemen herkese ve renk seçeneklerinin çok olması dolayısıyla da tüm ortamlara uyum sağlayabilecek modeller arasında yer alır. Hem kolay hem de sevimli olan bu modeller arasında yer alarak beğenileri topluyor.

Motosiklet tarifleri ya da Vespa tarifi göze zor gelen ve yapılması uğraştırıcı olarak düşünülen modeller olarak nitelendirilir. Ancak bu yanlıştır. Çünkü eli zorluk derecesi çok ileri olan bir model değildir. Sadece biraz el yatkınlığı gerektirir. Gerektiği durumlarda yardım alarak da tamamlanır. Renk olarak da maximum 3 renk ile tamamlanabilir.

Amigurumi Vespa Tarifi

Taban için 26 adet zincir yapılarak başlanır. Daha sonrasında yirmi altı tane sık iğne ile devam edilir. 9. Sıraya kadar 25 sık iğne ile devam edilir. taban kısmı tamamlandığında parçanın etrafı zincir ile geçilir. Çamurluklardan ikişer adet olmak üzere toplam 4 tane yapılır. Arka çamurluğa 18 zincir ile başlanır. Ön çamurluk için 31 zincir çekilir, 30 sık iğne ile yapılarak çevresini sık iğne ile geçilir ve tamamlanır. Daha sonrasında tekerlekler yapılır ve içleri doldurulur. Arka ışık sihirli halka içine 6 sık iğne yapılarak başlanır. Far ise beyaz iple sihirli halkaya 6 sık iğne ile başlar. Gidon için yan kollar örülür ve küçük fenerle bitirilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.