Moda Model

Amigurumi Unicorn Yapımı

24.09.2018
1.640
Amigurumi Unicorn Yapımı

Amigurumi Unicorn oyuncakları son zamanlarda farklı renk seçenekleri ile çocukların çok fazla dikkatini çeken ve bu anlamda farklı modelleri ile de her çocuk grubunun beğendiği türdedir. Hem her cinsiyete uyum sağlayan hem de sağlıklı ve herhangi bir şekilde zararlı etken bir madde içinde bulundurmayan oyuncaklar arasında olan amigurumi modelleri her yaş grubundan çocuğa da hitap eder. Elinizde bulunan iplerle de yapabileceğiniz ve tamamen özgür olduğunuz bir el işi.

Amigurumi Unicorn farklı bir oyuncak gibi gelse de yapılışı da aslında kolay olan bir modeldir. Çocukların çok sevdiği çizgi film ve animasyon karakteri olan unicorn farklı renkleri de içinde bulunduran bir oyuncak türüdür. Bu anlamda artan ipliklerin çok rahat ve kolay değerlendirilebileceği modeller arasında yer alır. Yumuşak ve kırılgan bir oyuncak olmadığından kullanımı kolay ve rahattır. Çocukların kendilerine ya da herhangi bir şekilde çevreye zarar vermeleri söz konusu olamaz.

Amigurumi Unicorn Nasıl Yapılır?

Amigurumi unicornun yapımı için vücuttan başlayarak, beyaz bir ip ile 6 sık iğne yapılır, daha sonrasında ise 6 sık iğne ile 1sık iğne, 1arttırma ile her yeri tekrar ederek 2 kez bu işlem tekrar edilir. Daha sonrasında 3 sık iğne ve ardından da 4 sık iğne ile 1 arttırma yapılarak devam edilir. 1 sık iğne arttırıp ardından 4 sık iğne azaltılarak en son 6 sık iğne azaltılarak kafa kısmı bitmiş olur.

Boynuz kısmı için 4 sık iğne ile sihirli halka yapılıp 1 arttırma ile 1 sık iğne yapılarak her yer dönülür. 2 sık iğne 1 arttırma ile yine tam tur dönülür. Doldurulduktan sonra da kafa kısmına dikilir. Kulakları ise beyaz iplikle 4 sık iğne ile sihirli halka yapılır. 1 arttırma ile 1 sık iğne yapılarak 6 tur dönülür. Daha sonra aynı işlem 2 sık iğne ile 8 tur, 3 sık iğne ile 10, 4 sık iğne ile 12, 5 sık iğne ile 14, 6 sık iğne ile de 16 tur dönülür. Bu şekilde tamamlanmış olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.