Moda Model

Amigurumi Tweety

12.11.2018
1.763
Amigurumi Tweety

Amigurumi son dönemlerin severek kullanılan ve bir o kadar da popüler olan oyuncak el işi yapma sanatı diyebiliriz. Çocuklar içi gayet sevimli modellere yer verilirken aynı zamanda onların bu tarz el işlerine yatkınlığını sağlamak ya da meraklarını gidermek için de yapım aşamasını görmeye izin veriliyor. Bu amaçla da hem öğrenmeye hem de eğlenmeye olanak sağlıyor. Amigurumi Tweety ise çizgi filmlerin en sevilen karamanlarından biri. Bu yüzden çocuklar için de büyük bir neşe kaynağı. Bu karakterin oyuncağını yapmak onları çok sevindirecek.

Amigurumi Tweety yapmak için malzemelere öncelikle renklerden başlamak gerek. Bu anlamda belli bir karakter ya da bilinen bir çizgi film karakteri yapılacaksa renklere sadık kalınmasında fayda var. çünkü çocuklar o karakteri olduğu gibi tanıyor. Bu yüzden Tweety yaparken de beden için sarı, gaga kısmı ve ayaklar için turuncu gözler için mavi, beyaz ve siyaha ihtiyaç duyacağız. Bu şekilde bakıldığında zor bulunan renkler değil. aynı zamanda artması durumunda değerlendirmesi de bir o kadar kolay. Hatta daha önceden kalan bu renk ipler de kullanılabilir.

Amigurumi Tweety Yapılışı

Tweety yapımına başlamak için öncelikle sarı iple gövdeye başlıyoruz. 1 sıra 8’li sihirli halka yapılır. Sonrasında 8 arttırma ile devam edilir. Ardından 1 arttırma yaparak her bir sık iğne için 24 tane yapılır. Sonrasında 11 sık iğneye 1 arttırma tekrar 11 sık iğneye 1 arttırma yapılır. Bundan sonrasında 9. Sıraya kadar her sık iğneye bir sık iğne yapılarak 26 kez tekrarlanacak. Sonra 5 sık iğne, 1 azaltma, 10 sık iğneye de 1 azaltma ve sonra 5 sık iğne tekrarlanır. 1 azaltma yapıp 5 sık iğne sonra da 1 azaltma 5 sık iğne(12) yaparak 1 ilmek kaydırma ile bitirip doldurun.

Kafa ile gövde başlangıcı zaten benzemektedir. Ancak yanakların işi kısa. Bu nedenle yanaklar için 8’li sihirli halka 8 arttırma ve 1 arttırmaya 3 sık iğne her bir sık iğne içinn de 20 kez yapılır bu şekilde tamamlanır, doldurulur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.