Moda Model

Amigurumi T – Rex Dinozor Yapımı

16.11.2018
1.730
Amigurumi T – Rex Dinozor Yapımı

T – Rex Dinozor, çocukların en sevdiği film kahramanlarından olan karakterlerdendir. Özellikle erkek çocukların çok sevdiği ve devasalığı ile hayran olduğu bu animasyon arasında farklı bir havası olduğu için çok seviliyor. Bu durum neticesinde aslında kız çocuklarına göre olmayan bir karakter gibi düşünülse de amigurumi örgü tekniği karakterleri daha sevimli, daha eğlenceli ve daha renkli hale getiriyor. Bu anlamda da aslında tüm çocuklar için uygun bir oyuncak dememiz mümkündür. Amigurumi modelleri bu nedenle de çok fazla tercih ediliyor.

T – Rex Dinozor oyuncağı çok sevimli renklerle bir araya getirilen iplerin uyumunu sağladığı için çok beğeniliyor. Bu nedenle de kız erkek demeden her çocuğun oynayabileceği oyuncaklardır. Her renkte yapılabilir ve kullanılabilir. Renk seçeneği için evde artan ipleri de kullanabilirsiniz. Doldurmak için boncuklu elyaf tercih edilmelidir. Amigurumi oyuncakları el yapımı oyuncaklar olduğu için çocuklar için herhangi bir tehlike teşkil etmiyor. Sadece oyuncak olarak değil mutfak ya da yine çocuk odası dekorasyonlarında rahatlıkla kullanılabilir. Ölçülerini ayarlamak da aynı şekilde çok kolay olduğu için kullanım alanları arttırılabilir. Küçültülerek anahtarlık olarak da kullanılması mümkündür. Amigurumi oyuncak yapımında kullanılan ip çok önemli. Eğer ucuz ip kullanırsanız, ipteki boya çocuklara zarar verebilir.

Göz yapımında siyah amigurumi güvenli göz kullanabilirsiniz. Amigurumi güvenli gözü istediğiniz boyutlarda seçebilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak T – Rex Dinozor Tarifi

Her amigurumi oyuncağın başlangıcı hemen hemen benzerdir. Yine sihirli halka içerisine 6 sık iğne ile yapılarak başlanır. Her ilmeğe 2 sık iğne yapılarak bu işlem 12 kez tekrarlanır. 6 adet sık iğne ve arttırma yaparak 18 kere bu işleme devam edilir. Bu dinozorun kafa kısmıdır. Kafa kısmından sonra gövdesine devam edilir. Ancak emniyetli göz kullanılacaksa, yirmi beşinci ve yirmi altıncı sıralarda kullanılması gerekir. Bundan sonrasında vücut tamamlanmaya başlanır. Yine sihirli halka içerisine 6 sık iğne yapılarak başlanır daha sonrasında gereken arttırma ve azaltma yapılarak bacaklara geçilir. Bundan sonra da son olarak kuyruk tamamlanır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.