Moda Model

Amigurumi Superman Yapılışı

17.11.2018
1.654
Amigurumi Superman Yapılışı

Amigurumi Superman ve bunun gibi birçok süper kahraman ya da çizgi film kahramanı kolaylıkla yapılabiliyor. Bu da aynı şekilde biraz zahmetli gibi dursa da aslında yapılabilecek bir oyuncaktır. Genellikle erkek çocuklarının sevdiği süper kahramanlar arasında yer alsa da kız çocukları da bu kahramana bayılmıyor değil. Bu anlamda da hem kız hem de erkek çocukların severek tercih ettiği oyuncaklar arasında yer alabilir. Hanımlar bunları temin etmekte zorlanmayacağı modellerden biri olsa da kendilerinin yapmaları da iyi bir fikir olacaktır.

Amigurumi Superman için renk seçeneği de çok geniş olmadığından ana renk olan laciverti temin etmek yeterli olacağı gibi kırmızı ve beyaz kullanarak da eksiği tamamlamış oluruz. Süper kahramanların en sevilenleri arasında yer alan Superman, her çocuğun kahramanıdır. Bu nedenle çok sevilir ve çocuklar için de bebek gibi yani oyuncak bez bebek kıvamında olacağı için zararsız ve güvenilirdir. Birçok anne, amigurumi tariflerini severek ve beğenerek kullanıyor aynı zamanda da tariflerin çoğunu uyguluyor. Bizim yayınladığımız tariflerin çoğu da isteklerin ve ilgilerin sonucu yayınlanıyor.

Amigurumi ile birçok şeyi yapmak mümkündür. Bu örgü tekniği ile sadece oyuncak değil farklı aksesuarlar da yapılabilmektedir. Perde tutacakları, anahtarlıklar ya da sevimli minik cüzdanlar (bozuk para için) verilebilecek en basit örneklerdendir.

Amigurumi Oyuncak Superman Tarifi

Saçından başlayarak sihirli halka içerisine siyah iplikle 6 sık iğne örülür. İkinci sıraya geçildiğinde on iki sık iğne ile arttırma yapılarak devam edilir. Yüzünde alın kısmına sarkan kıvrılmış saçı yapıldıktan sonra açık renk bir ip ile, beyaz ya da bej tercih edilebilir, yüz kısmı tamamlandıktan sonra da kafa bölgesi tamamen bitmiş olur. Kafayı doldurup emniyetli gözleri ya da keçe yardımıyla gözleri takmak mümkündür.

Kollar yine açık renkle başlar ve iki ya da 3 sıra sonrasında maviye geçilir. İçleri doldurulup tamamlanır. Bacaklar ve vücut aynı anda başlanır ve bacaklardan sonra gövdeye geçilir. Vücutta hem mavi hem sarı hem de kırmızı kullanılır. En son örülen parçalar birleştirilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.