Moda Model

Amigurumi Şirine Yapımı

12.11.2018
1.378
Amigurumi Şirine Yapımı

Amigurumi Şirine yapımı biraz uğraştırıcı ancak çok sevilen modeller arasında yer alıyor. Bu nedenle özellikle kız çocukları için çok sevecekleri modellerdendir. Bu şekilde hem yeni bir oyuncağa hem de severek kullanacakları bir el işine sahip olacaklardır. Şirinler 90’lı yıllardan bu zamanlara kadar gelen çocukların severek izlediği çizgi filmlerden biridir. Yakın zamanda filminin de çıkmasıyla yeni neslin de merak saldığı bu çizgi film kız erkek demeden tüm çocuklar tarafından oldukça beğeniliyor.

Amigurumi Şirine tarifinde kullanılan renk sayısı da az. Mavi, sarı ve beyaz kullanarak modeli tamamlamak mümkün olur. Bu şekilde bakıldığında aslında kolay gibi duruyor. Zaten saç için herhangi bir örgü olayına girilmiyor. Aynı şekilde gözleri için de siyah ip yoksa keçeden de göz için kesim yapılıp kullanılabilir. Bu küçük detaylar sizin tercihinize kalmış.

Genellikle 2,5 mm kalınlığında tığ kullanılması tavsiye edilir. Şirine bebeği gözleri için keçe veya güvenlik soketi olan gözlerden kullanabilirsiniz. Şirine bebeğin içini ise elyafla doldurabilirsiniz. Elyaf dışında boncuk da kullanılabilir. Ağzı için bir miktar kırmızı ve siyah ip gerekir. Bu daha önceden artan iplerden de olabilir.

Amigurumi Oyuncak Şirine Yapılışı

Şirine’yi yapmak için öncelikle ayaklardan başlanabilir. Beyaz ayakkabıları için 7 tane zincir çekilir. 8. sıra için mavi renge geçilerek ayaklar ve bacaklar tamamlanır. Oyuncağa örmeye ayaklardan başlayıp bacakları ile devam edileceği için ip koparılmadan gövdeye devam ederek vücudu bitirilmiş olur.

Yıpranma ve boya salma konusunda mağdur olmamak adına kaliteli ip tercih etmek en garanti seçenektir. Dolayısıyla da aslında ipi kaliteli seçtikten sonra geriye pek de bir şey kalmıyor. Tamamen tarifi uygulayarak modeli tamamlamak bu şekilde mümkün hale gelir.

Şirine bebeğin içini ise elyafla doldurabilirsiniz. Elyaf dışında boncuk da kullanılabilir. Ağzı için bir miktar kırmızı ve siyah ip gerekir. Bu daha önceden artan iplerden de olabilir. Beyaz ve mavi iple de şapkası tamamlandığında kırmızı ve siyah iple ağız kısmı yapılarak Şirine hazır hale gelmiş olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.