Moda Model

Amigurumi Sevimli Cüce Yapımı

15.11.2018
1.509
Amigurumi Sevimli Cüce Yapımı

Amigurumi Sevimli Cüce figürü farklı alanlarda kullanılabilir. Minik ölçülerde yapılarak anahtarlıklarda kullanılabilir. Aynı zamanda aslında bebek beşiklerini süsleyebilecek güzel bir seçim olacaktır. Oyuncaklarda genellikle kız erkek ayrımı yapılır. Yani kız bebek oyuncağı ya da erkek bebek oyuncağı olarak. Aslında bu tarz bir yaklaşım tabi ki doğru değildir. Ancak farklı cinsiyetteki çocukların farklı alanlara ilgileri olabilir. Tarifini vereceğimiz, bu sevimli cücelerle çocuklarınıza çok eğlenceli oyuncaklar vermiş olacaksınız. İstediğiniz takdirde, 7 tane yaparak pamuk prenses ve yedi cüceler kavramını anlatmak amacıyla amigurumi işleri çocuklarınızla farklı oyunlar ve farklı etkinlikler düzenleyebilir, yapabilirsiniz.

Amigurumi Sevimli Cüce için istediğiniz renklerde ip kullanabilirsiniz. Ancak tek koşul iplerin kaliteli olması. Aksi takdirde renklerini veren boyayla ilgili zarar görülebilir. Ayrıca bir diğer nokta renkler ne kadar size bağlı olsa da çocukların algısına uygun renkler seçilmesinde fayda olabilir. Bunu derken neyi kastediyoruz; sevimli cücelerin kıyafetinin olmayacağı yerleri yani, kol ayak yüz gibi vücut bölgelerini ten rengi tonlarında ya da açık renklerde renkler kullanmak her zaman daha iyi olacaktır.

Amigurumi Sevimli Cüce Tarifi

Amigurumi cüce yapımı için öncelikle kafadan başlanır. Sihirli halka içine 6 sık iğne ile başlanır. Birçok örnekte de bu başlangıç aynıdır. Daha sonrasında sık iğnelerle arttırma ve azaltmalar yapılarak örülür ve en sonunda doldurularak tamamlanır. Daha sonrasında gövde kısmına geçilir. Gövde kısmını yapmak için de aynı şekilde yine sihirli halka içine 6 sık iğne ile başlayıp artırmalar ile 60 sık iğneye kadar örüp, eksiltmelere geçip 6 sık iğneyle örgü bitirilir. En uzun süren zaten gövde kısmıdır.

Diğer parçalardan cücenin burnunu yapmak için yine aynı şekilde 6 sık iğne başlayıp 18 sık iğneye kadar örüp, 2 sıra 18 sık iğne örülür. Sonra eksiltmeye geçip 6 sık iğneyle bitirilir. Aynı şekilde başlayıp bu sefer ayaklarını örülür. Renk değiştirip ön ilmeklere batıp 2 sık iğne 2 artırma ile 26 sık iğne yapıp sonra 1 sık iğne 3 eksiltme yapıp tamamlanır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.