Moda Model

Amigurumi Salyangoz Yapımı

13.11.2018
1.415
Amigurumi Salyangoz Yapımı

Amigurumi oyuncak yapımı artık günümüzde birçok hanım tarafından yapılmaya başlandı. Amigurumi Salyangoz modeli de çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Farklı bir örgü tekniği olan ve farklı açıklamaları bulunan bu teknik ile oyuncak dışında küçük aksesuarlar da yapılabiliyor. Bu örgü tekniği çok beğenildi. Hatta bazı hanımlar için gelir kaynağı haline geldi. Bu şekilde oyuncaklar ya da eşyalar yaparak satıp para kazanabiliyorlar. Bunu sosyal medya üzerinden de gerçekleştirebiliyorlar.

Amigurumi Salyangoz modeli ise küçük çocuklar için çok sevimli bir seçenek olarak düşünülebilir. Hem de bu tarz hayvanların böcek olarak düşünülür ve korkarak yaklaşılır. Bu nedenle hayvanlara olan ön yargıyı kırmak ve bu gibi hayvanları da çocuklara sevdirebilmek anlamında çok da anlamlı bir o kadar da kolay bir örnek salyangoz modeli. Çocuklar için farklı ya da canlı renklerden oluşan iplerle yapılırsa daha da beğenilerek kullanılabilir.

Amigurumi Oyuncak Salyangoz Yapımı

Amigurumi modelleri arasında olan oyuncak salyangoz için tüylenme yapmayan orta kalınlıkta ve istenen renkte bir ip seçilerek başlanır. Ardından tığ numarası genellikle 5 seçilse de ipinize uygun bir tığ da seçebilirsiniz. Doldurmak için yine boncuk elyaf kullanılabilir.

Salyangozun baş ve gövde bölümünü tek seferde yaparak modeli kolayca tamamlamak mümkündür. Bu sayede çok basit bir yapımı var diyebiliriz. Sihirli halka içerisine 6 sık iğne ile başlanır. Her bir sık iğne içine de çift sık iğne 6 kez yapılır. 1 tek sık iğne içine 1 sık iğne 6 kez tekrarlanır. 5 tek sık iğne 1 çift sık iğne 3 kez yapılır. 6 tek sık iğne 1 çift sık iğne 3 kere yapılıp birebir sık iğneye geçilir. 6 tek sık iğne 2 sık iğne eksiltme yapılır. Bu işlem 3 kere tekrarlanır. 1 tek sık iğne 2 sık iğne eksiltme 7 kez, 2 tek sık iğne 2 sık iğne eksiltme de 3 kez yapılır. Birebir sık iğne yapılarak tamamlanır. Kalan kısım kıvrılarak salyangozun kabuk kısmı biter.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.