Moda Model

Amigurumi Oyuncak Zürafa Yapımı

13.11.2018
1.352
Amigurumi Oyuncak Zürafa Yapımı

Amigurumi Zürafa yapımı çok da zor olmayan modeller arasında yer alır. Amigurumi oyuncaklar arasında sevilen bir hayvan olarak gösterilir. Yapımı kolay ve hayvan figüründe olduğu için hem erkek çocukların hem de kız çocukların severek oynayabilecekleri oyuncaklar arasında yer alır. Bu sayede hediyelik olarak da kullanılabilir. Hem erkek hem kız çocukları için sevdiği renklerde ya da evde bulunan renklerle yapılabilecek kolay bir modeldir

Amigurumi Zürafa hayvan figürü olduğu için küçük yaştaki çocukların hayvanları tanıması için de kullanılabilir. Amigurumi, genellikle hayvan figürleri ve oyuncakları yapımında kullanılan modeller oldukları için hem kırılmaz hem de kolay kolay eskimez. Bu anlamda sağlıklı ve dayanıklı ürünler üretmiş olursunuz. Ayrıca el işine yatkın olan birçok hanım için uygun modelleri içerir.

Amigurumi başlangıç için de kolay modelleri içerir. El işine çok fazla yatkın olmayıp amigurumi oyuncaklar yapmak isteyenler için basit örneklerle başlayıp el alıştırmaları yapmalarında fayda vardır.

Amigurumi Zürafa Tarifi

Amigurumi oyuncaklar için kaliteli ip seçmekte fayda var. Bunun için iki yumak sarı ipe ihtiyaç duyulur. Diğer yerler için ya da yine vücut için de evde bulunan ya da çocuklarınızın istediği renklerde ipler kullanmanız da mümkündür. Sarı dışında 1 yumak beyaz ve 1 yumak da kahverengi ip gereklidir. Kahverengi iple ise boynuz ve kulakları yapılır.

Beyaz renk ip ile sihirli halka içine 6 sık iğne atılarak örmeye başlanır. Burun kısmı bittikten sonra baş tamamlanır. Başı bitirince bacaklar ayrı ayrı 4 tane örülür. Sık iğne ile üç sıra ördükten sonra sadece belli yerden arttırarak üç sıra daha örülür ve yine arttırarak kulak ve boynuzlara kadar devam edilir. Bu sayede kafa kısmı büyük ölçüde tamamlanmış olur. Kulak ve boynuzlar tamamlanınca kafanın arka kısmı tamamlanacağı için ayrı bir parça kullanılır. Sekiz zincir çekip birleştirip arttırarak sık iğne örülür. Eğer benek yapılmak istenirse o kısım da örme işlemi devam ederek yapılmalıdır. Bu şekilde oyuncak tamamlanmış bir halde olur.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.