Moda Model

Amigurumi Örümcek Adam Yapımı

15.11.2018
1.395
Amigurumi Örümcek Adam Yapımı

Amigurumi ile birçok şeyi yapmak mümkün. Oyuncaklar özellikle küçük çocukları olan anneler için tam bir kurtarıcı diyebiliriz. Çünkü hem dağılmayan hem kırılmayan hem de kendi ipleriniz ve kullandığınız malzemeler olduğu için, oyuncağın içinde dışında ne var biliyor olacaksınız. Bugünkü tarifte Amigurumi Örümcek Adam yapımını inceleyeceğiz. Bu oyuncak kız çocukları tarafından her ne kadar pek ilgi görmese de erkek çocukları için inanılmaz güzellikte bir oyuncaktır.

Amigurumi Örümcek Adam için kırmızı, siyah ve lacivert tonlarda ipler gerekir. Bunun için iplerin kalınlığına göre tığ belirlenebilir. Amigurumi oyuncağı daha rahat bir şekilde örmek için 2.5 mm kalınlığında tığ kullanılır. Örümcek adam maskesinin işlemeleri için siyah renkte dikiş ipi kullanabilirsiniz. Maskenin gözleri için beyaz keçe kullanabilir siyah amigurumi güvenli göz kullanabilirsiniz. Amigurumi güvenli gözü istediğiniz boyutlarda seçebilirsiniz.

Amigurumi oyuncakları el yapımı oyuncaklar olduğu için çocuklar için herhangi bir tehlike teşkil etmiyor. Amigurumi oyuncak yapımında kullanılan ip çok önemli. Eğer ucuz ip kullanırsanız, ipteki boya çocuklara zarar verebilir.

Amigurumi Oyuncak Örümcek Adam Tarifi

Örümcek adam yapımı için öncelikle vücudun farklı bölgelerinden başlanarak birleştirilip yapılabilir. Kafa, kol, ayak, el ve bacaklar örülerek başlanır. Örülen uzuvlar elyaf ile doldurulur. Bunlar daha sonrasında ise gövde ile birleştirilerek devam edilir. Örümcek adam formu verebilmek için siyah iplik ile simgesi olan örümcek deseni gövdeye işlenir; motif olarak.

Kafa, kol, el, ayak ve bacaklar tamamlandıktan sonra gövde örülür. Bunun için renklere dikkat etmek gerekmektedir. Kol ve bacaklar mavi diğer kısımlar ise kırmızıdır. Bunun yanında diğer kısımlara siyah iplikle örümcek ağı şeklinde motifler yapılarak, tam anlamıyla örümcek adam havasını vermek gerekir. Bunun yanında gözlerini siyah ve beyaz iple şekilli bir şekilde işleyebileceğiniz gibi, keçe kullanarak da yapabilirsiniz. Keçe kullanmak en iyi tercih olacaktır. Hem şekil verme açısından hem de model üzerine işleme açısından daha kolay olacaktır. Örerek yapmak isterseniz, önce ayrı şekilde örüp sonradan oyuncağın yüz kısmına monte edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.