Moda Model

Amigurumi Niloya Bebek Yapılışı

22.11.2018
1.810
Amigurumi Niloya Bebek Yapılışı

Amigurumi Niloya da diğer birçok çizgi dizi ya da çizgi film karakteri gibi yapılması kolay ama biraz uğraştırıcı olan modellerden biridir. Amigurumi oyuncaklar son dönemlerin oldukça popüler olan el örgü sanatıdır. Amigurumi örgü tekniği ile yapılamayacak şey yok desek aslında yeridir. Çünkü çizgi film karakterleri, oyuncak setler, araba, motosiklet, bebekler ya da aklınıza gelebilecek birçok obje bu şekilde yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Niloya da kız çocuklarının çok fazla sevdiği ve tabiri caizse hayranlık duyduğu bir çizgi dizidir.

Amigurumi Niloya bebek yapmak için 6 renk ip gerekir. Bu renkleri temin etmek çok da zor değildir. Bunun nedeni ise zor renkler ve tonlar olmayışından kaynaklıdır. Pembe, beyaz, mavi, sarı, ten rengi ve kahverengi ipler bebeğin tamamlanması için gereken renklerdendir. Niloya çocukların çok sevdiği bir çizgi film kahramanı. Amigurumi örgü Niloya modelleri arasından seçeceğiniz bir modeli çocuğunuza örebilirsiniz. Ayrıca bu modeli hediyelik olarak da tercih edebilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak Niloya Bebek Tarifi

Niloya bebek yapımı için 12 mm amigurumi güvenli gözleri kullanılabilir. Gözlerin beyaz kısımları amigurumi teknikleri kullanılarak renklendirme ile yapılabilir. Bu beyaz kısma da güvenli gözler yerleştirilir. Güvenli göz yerine keçeden renklerle de yapılabilir. Keçelere makas ile şekiller verilerek de yapmak çok kolay olacaktır. Elbisenin işlemelerini desenlerini yapmak için de keçeler tercih edilebilir. Kişinin kendi zevkine kalan bir durum bu. Bebeğin içini doldurmak için boncuklu elyaf veya normal elyaf kullanılabilir.

Niloya’nın önce kafasından başlanır. Kafası bittiği an içini doldurup kapatmak gerekir. Sonrasında gözlerin beyaz kısmını örüp güvenli gözleri koyabilirsiniz. Daha sonra yüzüne ifade işlemek için yorgan iğnesi ve dikiş ipi kullanılarak mimikleri verilir. Bu şekilde kafa ve yüz kısmı bitmiş olur. Saçları için teknik kullanılır. Amigurumi tekniği ile saçları da dikildikten sonra Niloya’nın kafa kısmı komple biter.

Ten rengi ve sarı ip birlikte kullanılarak kolları ve daha sonra mavi beyaz renkler birlikte kullanılarak ayaklar birlikte örülünce gövde de tamamlanmış olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.