Moda Model

Amigurumi Leyla Bebek Yapımı

24.11.2018
2.657
Amigurumi Leyla Bebek Yapımı

Amigurumi Leyla Bebek kız çocuklarının severek oynadığı oyuncaklardan biridir. Kız çocuklarının evcilik oyununda vazgeçilmez parçalardan biri de bebekleridir. Leyla bebek de bu tarz oyunlarda kullanılabilecek sevimli ve eğlenceli bir bebek olarak değerlendirilebilir. Oyuncak bez bebekler gibi amigurumi bebekler de çok fazla tercih edilen ve istenen her rengi kullanarak tasarımı değişebilir ve istenen şekillere değişim ile hazır hale getirilir.

Amigurumi Leyla Bebek için malzemeler arasında 12 mm amigurumi güvenli gözleri kullanılabilir. Gözlerin beyaz kısımları amigurumi teknikleri kullanılarak renklendirme ile yapılabilir. Bu beyaz kısma da güvenli gözler yerleştirilir. Güvenli göz yerine keçeden renklerle de yapılabilir. Pembe, beyaz, mavi, sarı, ten rengi ve kahverengi ipler bebeğin tamamlanması için gereken renklerdendir. Ama kızınızın isteğine ya da kendi isteğinize göre renklerde oynama yapılabilir.

Amigurumi Oyuncak Leyla Bebek Tarifi

Amigurumi oyuncak Leyla bebek için önce kafasından başlanır. Kafası bittiği an içini doldurup kapatmak gerekir. Sonrasında gözlerin beyaz kısmını örüp güvenli gözleri koyabilirsiniz. Daha sonra yüzüne ifade işlemek için yorgan iğnesi ve dikiş ipi kullanılarak mimikleri verilir. Bu şekilde kafa ve yüz kısmı bitmiş olur. Saçları için teknik kullanılır. Amigurumi tekniği ile saçları da dikildikten sonra farklı şekilde örgü ya da kuyruk şeklinde toplanarak şekil verilip uçlarına kurdele ya da renkli tokalarla süslenip toplanabilir. Gövde kısmına geçilir. Gövde kısmını yapmak için de aynı şekilde yine sihirli halka içine 6 sık iğne ile başlayıp artırmalar ile 60 sık iğneye kadar örüp, eksiltmelere geçip 6 sık iğneyle örgü bitirilir.

6 sık iğne başlayıp 18 sık iğneye kadar örüp, 2 sıra 18 sık iğne örülür. Sonra eksiltmeye geçip 6 sık iğneyle bitirilir. Aynı şekilde başlayıp bu sefer bacakları bittiği için ayakkabıları pembe tonlarında iplerle örülür. Renk değiştirip ön ilmeklere batıp 2 sık iğne 2 artırma ile 26 sık iğne yapıp sonra 1 sık iğne 3 eksiltme yapıp örme işlemi bittiği zaman da artık içi doldurularak tamamlanır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.