Moda Model

Amigurumi Harika Kanatlar Yapımı

18.11.2018
1.927
Amigurumi Harika Kanatlar Yapımı

Amigurumi Harika Kanatlar a da el atıyor. Çocukların bayılarak izlediği Harika Kanatlar karakterlerini amigurumi ile yapmak mümkün. Özellikle çocukların çok beğenerek oynayacağı ve severek kullanacağı bu oyuncak odalarının baş köşesinde duracak. Renk seçeneklerinde karakterlere uygun olarak belirlemek faydalı olacaktır. Bu nedenle de çocukların tam anlamıyla sevdiği modellerden olacaktır. Farklı renklerle ancak o isterse dokunuşlarda bulunmanız gerekmektedir.

Amigurumi Harika Kanatlar uçak karakterleri ve jet gibi hava ulaşım araçlarının animasyonlaştırıldığı bir yapım. Bu sadece erkek çocukların değil kız çocuklarının da sevdiği bir animasyon. Bu sebeple aslında kolaylıkla hediyelik eşya haline getirilebilir. Harika Kanatlar cıvıl cıvıl modelleri ile hem odalarda hem de oyuncaklar arasında dikkat çeken ve çocukların ellerinden düşürmeyeceği modeller arasında yer alacak. Yapması çok zahmetli olmayıp sadece el çabukluğu ve el alışkanlığı gerektiren modeller arasında yer alır.

Gereken malzemeler de keza yapımı kadar kolay bulunan ve elde etmesi mümkün malzemelerdir. Genellikle 2,5 mm ile örülen amigurumi oyuncaklar tarife göre 5 mm lik tığ ile de örülebilir. Amigurumi oyuncakların kullanım süresi diğer oyuncaklara kıyasla çok daha uzundur. Diğer oyuncakların kırılma ya da parçalanma gibi olumsuz yanları varken amigurumi oyuncaklarda bu söz konusu değildir. İçi elyaflı olduğundan ve yün ile örüldüğünden zarar görmez.

Amigurumi Harika Kanatlar Tarifi

2,5 mm lik tığ ile başlanır. Tarifi uyarlayarak boyutu daha küçük veya büyütmek de mümkündür. burun kısmı, kanat – kuyruk kısmı, tekerlekler ve gövdesi olarak 4 parça halinde bakılır. Öncelikle 8 zincir atılarak ilk hamle yapılır. İkinci zincirden itibaren yedi sık iğne ile örülür. Her bir ilmek üzerine yedi sık iğne atılır. Başta ve sonda dokuz sık iğne ile arttırma yapılır. İlk dört turda başta ve sonda arttırma işlemine devam edilir. Kanatlar ayrı ayrı yapılarak sonradan gövdeye ilave edilir. Gövde ve burun için de 6 sihirli halka içine sık iğne atılarak başlanır. Gövde tamamlandığında elyafla doldurulup dikilir. Oyuncağı doldurmak amaçlı boncuk elyaf veya normal elyaf kullanılabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.