Moda Model

Amigurumi Gemi Yapımı

14.11.2018
2.042
Amigurumi Gemi Yapımı

Amigurumi modelleri genellikle hayvan figürleri ile gündeme geliyor. Bunun yanında farklı objeler de elbette ki tercih ediliyor. Bu tarifimizde de Amigurumi Gemi yapılışını inceledik. Bu hem erkek çocukları için çok eğlenceli bir model olup hem de dekor ürünü olarak kullanılabilen bir modeldir. Çocuk odalarında kız ya da erkek fark etmeksizin bu modele yer vermek mümkündür. En güzeli de rengine kendinizin karar vermesi. Bu anlamda da dekor malzemesi olarak yer vermek istediğinizde sevimli bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Amigurumi Gemi yi yapmak için direk detayına ihtiyaç duyulur. Bunun için de tel temin etmek gerekmektedir. Direk zaten sonradan da konabilen bir ürün olarak karşımıza gelecektir. Renk seçimlerinde mavi, beyaz ve lacivert tonları çok sık tercih edilse de renk seçimi en nihayetinde sizin belirlemenize bağlıdır. Gemi modellerini farklı boyutlarda yaparak değişik görüntüler de elde edebilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak – Aksesuar Gemi Yapımı

Amigurumi oyuncak gemiyi yapmak için önce yelkenden başlayabiliriz. Direği örerken içine tel konması gerektiğini atlamamak gerekir. Aksi durumda yelkenleri tutacak bir dayanak kalmayacaktır. O halde sihirli halka içine 4 sık iğne yaparak başlanır. 25. sık iğneden sonra 2 azaltma yapılır ve tamamen kapatılır. Yelken direği tamamlanmış olur.

Geminin tabanı iki parça olacak şekilde yapılır. Bunun için öncelikle zincir çekilir. 31 zincirle başlanan alt taban arttırma ile devam eder. Alt taban tamamlandıktan sonra sıra güverteye gelir. Güvertede tabandan farklı renk bir ip tercih edilebilir. Güverte tamamlandıktan sonra baca için hazırlık yapılır. Baca için de renk ayrımı fark etmeyebilir. Baca bitince küçük yelkenlere başlanır. Küçük yelkenler bittiği zaman da büyük olan yelkenler yapılır. Daha sonrasında bayrak yapılır. Bayrak üzerine dilerseniz ay ve yıldız deseni de yapabilirsiniz. Bayrağı tutmak için bayrak direğine de ihtiyaç vardır. Bunun için 3 adet destek yapılır. Yelken direği için olan merdiven de yapıldıktan sonra çapa yapılır. Çapa tamamlanır. Bundan sonra 4 tane can simidi yapılmalıdır. Bunlar geminin dış kısmına ikişer adet olarak konur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.