Moda Model

Amigurumi Civciv Yapımı

14.11.2018
1.792
Amigurumi Civciv Yapımı

Amigurumi Civciv, yapımı kolay olan nadir el işlerinden biridir. Aslında yeni başlayan hanımlar ya da yeni öğrenenler ve öğrenme aşamasında olanlar için çok iyi bir modeldir. Bu nedenle kolaylıkla yapılabilir. Civciv için her zaman kolay modeller olmayabilir. Daha ayrıntılı ve daha gerçekçi modeller de bulunur. Ancak inceleyeceğimiz bu tarif daha çok acemiler ve yeni başlayanlar için daha uygun olacak.

Amigurumi Civciv modeli için farklı renkler kullanılabilir. Ancak genellikle sarı kullanılır. Akıllardaki sarı renk odağını yıkmak için farklılık yapılabilir elbette ki. Aslında güzel de olabilir. Bu renk seçimini genellikle çocuklarınızla yapmayı denerseniz daha güzel olabilir. boyut ayarlaması ise aslında çok kolay. Çünkü istenen boyutta ayarlanabiliyor. Bütün halde örüldüğü için kolay bir model. Sadece oyuncak olarak değil mutfak ya da yine çocuk odası dekorasyonlarında rahatlıkla kullanılabilir. Ölçülerini ayarlamak da aynı şekilde çok kolay olduğu için kullanım alanları arttırılabilir. Küçültülerek anahtarlık olarak da kullanılması mümkündür.

Amigurumi örgülerinde yapılacak objenin, nesnenin ya da figürün farklı alanlarda kullanımının olabileceğini düşünmek gerekir. Bu da tamamen kişinin yaratıcılığına kalmıştır. Ayrıca evdeki dekorasyona da bağlıdır. Aksesuar olarak da beğenilerek tercih edilebilir.

Amigurumi Oyuncak Civciv Yapılışı

Amigurumi oyuncak civciv için genellikle sarı, siyah ve turuncu iplik kullanılır. Seçtiğiniz ipe göre de tığ belirlemeniz gerekir. Bu nedenle de genellikle 2.5 ve 5 mm aralığındaki tığlar tercih edilir.

Civciv yapımında sihirli halka içerisine 6 sık iğne yapılarak ilk adım atılmış olur. 2. Turda her ilmeğe iki kez batılarak 12 sık iğne yapılır. 3. Tur için 1 ilmeğe tek, 1 ilmeğe aynı yere 2 sık iğne yaparak sıra sonuna kadar aynı şekilde 18 sık iğne olacak şekilde devam edilir. Devamında 2 ör bir artır ile 24 sık iğne yapılır. 3 ör 1 artır ile 30 sık iğne, 4 ör bir artır ile 36 sık iğne ve 5 ör bir artır ile 42 sık iğne yapılır. 12. Tura kadar artırma yapmadan 42 sık iğne olarak örülür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.